تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تبلیغات
تحقیق خلاقیت و معلولیت جسمی حرکتی نوجوانان
تحقیق-خلاقیت-و-معلولیت-جسمی-حرکتی-نوجوانان
تحقیق خلاقیت و معلولیت جسمی حرکتی نوجوانان
فرمت فایل دانلودی: .docx
فرمت فایل اصلی: doc
تعداد صفحات: 54
حجم فایل: 42 کیلوبایت
قیمت: 13900 تومان

توضیحات:
تحقیق با موضوع خلاقیت و معلولیت جسمی–حرکتی نوجوانان، در قالب word و در 54 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن:
فرانك بارون اولين كسي بود كه تحقيق تطبيقي چندجانبه‌اي را در مورد سليقه‌ها و ترجيحات افراد خلاق و غيرخلاق انجام داد. او بر مبناي يك آزمون خلاقيت دو گروه را تشكيل داد. يك گروه مركب از 25 نفر خلاق‌ترين افراد و گروه ديگر باز هم مركب از 25 نفر كه از نظر خلاقيت در پايين‌ترين سطح قرار داشتند.
تجزيه و تحليل خصوصيات آزمودنيها به وسيله اعضاي مؤسسه شخصيت انجام گرفت اين امكان را فراهم كرد كه بارون در گروه فوق را چنين توصيف كرد: ميزان آگاهي افراد خلاق از مسائل امور زياد است، نسبت به مسائل بينايي بي‌علاقه هستند و بالاخره مبتكر، با همت، پرانرژي و صبور هستند. اين توصيفها با عقايدي كه معمولاً درباره اصالت جويي و تخيل سازنده ابراز شده است كاملاً تطبيق دارد. بارون مشخص‌ترين كيفيات افراد خلاق را رواني عقيده، بديهه‌گويي، رواني كلام و نيز آنچه كه او آن را «سهولت انجام محركهاي مختلف خواند، مي‌داند، اين مفهوم آخري در واقع همان گروه‌بندي وسيع است كه توسط بروند تشريح شده است.
معروفترين تحقيق تطبيقي كه درباره ارتباط ويژگي‌هاي فردي و خلاقيت انجام گرفته است به ترمن و همكارانش تعلق دارد كه حدوداً به مدت چهل سال 528 آزمودني سرآمد را مورد بررسي قرار دادند.

فهرست مطالب:
پيشينه تحقيق
بررسي تاريخي
تعريف خلاقيت
عوامل موثر بر خلاقيت
رابطه خلاقيت و ويژگي‌هاي شخصيتي
ديدگاه روانكاوي از خلاقيت
ديدگاه گيلفورد درباره خلاقيت
ديدگاه تورنس درباره خلاقيت
خلاصه‌اي از تاريخچه نظريه‌هاي خود
مازلو و نظريه خود
چگونگي شكل‌گيري خود
خودپنداري
رشد خودپنداري در نوجواني
خودواقعي و خود آرماني
خودشكوفايي و خلاقيت
نقش تصوير ذهني بدن در خودپنداري نوجوان
مروري بر دنياي معلولين
معلول چيست؟
علل معلوليت‌ها
انواع معلوليت
جنبه‌هاي رواني معلوليت جسمي- حركتي
معلوليت جسمي- حركتي و خودپنداري
مشكلات ناشي از معلوليت و نقايص بدني
تأثير والدين بر شخصيت افراد معلول جسمي- حركتي
توان بخشي معلولين جسمي- حركتي

رفرنس درون متنی دارد
منابع

دانلود فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.


برچسب ها : ,,,,,,,,,
تحقیق دروغگویی و علل آن
تحقیق-دروغگویی-و-علل-آن
تحقیق دروغگویی و علل آن
فرمت فایل دانلودی: .docx
فرمت فایل اصلی: doc
تعداد صفحات: 25
حجم فایل: 34 کیلوبایت
قیمت: 13900 تومان

توضیحات:
تحقیقدروغگویی و علل آن ، در قالب فایل word و در 25 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن:
از حكيمي‌ پرسيدند : تربيت از چه سالي آغاز مي‌شود ؟ پاسخ داد : بيست سال قبل از تولد و اگر اين مدت كافي نباشد بايد برآن افزود.
آري ! واقع امر اين است كه فرايند تربيت به معناي اخص آن سالهاي قبل از تولد فرزند آغاز مي‌شود. هر كودكي كه پاي به عرصه وجود مي‌گذارد و چشم به تماشاي جهان هستي مي‌گشايد، تبريك خالق كمال آفرين بدرقة راهش مي‌شود. اين كودك خود بالقوه پدر است و مادر. پس برنامه‌هاي جامع تربيتي او مي‌بايست متضمن انديشه‌هاي پدرپروري و مادرپروري نيز باشند، به ديگر سخن كودكان و نوجوانان امروز، پدران و مادران فردا مي‌باشند.
يكي از صفات پسنديده كه هماهنگ با سرشت با آدميان است. راستگويي است.
هرانساني بالقوه مايل است راست بگويد و همچنين سخناني را كه از ديگران مي‌شنود راست تلقي كند. دروغ گفتن انحراف از صراط مستقيم و فطرت و خلقت است و بدون ترديد مخالف وجدان اخلاقي بوده و در نظر كلية ملل و اقوام جهان ودر تعاليم قاطبة پيامبران الهي عملي ناپسند و مزموم است. بدبختانه اين مرض خطرناك از دوران كودكي بچه‌هاي كوچك به اين ناخوشي خانمان برانداز دچار مي‌شوند و به دروغگويي عادت مي‌كنند و گاهي چنان به اين خوي ناپسند انس مي‌گيرند كه از دروغ گفتن لذت برده و از اينكه ديگران را به گفته‌هاي نادرست و غير واقعي خود جذب كنند، مسرور مي‌شوند، پدران و مادران و مربيان ارجمند بايد بدانند كه اگر از دوران كودكي جلوي اين ناخوشي خطرناك گرفته نشود، ممكن است فرد تا پايان عمر به آن مبتلا باشد.

فهرست مطالب:
مقدمه
برخورد با دروغگويي و عدم صداقت كودك
علائم و نشانه‌هاي دروغگو
علل دروغگويي
الف ) عوامل اجتماعي
ب – عوامل تربيتي ‌

رفرنس درون متنی دارد
منابع دارد

دانلود فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.


برچسب ها : ,,,,,,
خلاصه کتاب تئوري‌ هاي سازمان: اسطوره‌ها (جي ام. شفريتز و جي. استيون اوت)
خلاصه-کتاب-تئوري--هاي-سازمان-اسطوره-ها-(جي-ام-شفريتز-و-جي-استيون-اوت)
خلاصه کتاب تئوري‌ هاي سازمان: اسطوره‌ها (جي ام. شفريتز و جي. استيون اوت)
فرمت فایل دانلودی: .pdf
فرمت فایل اصلی: pdf
تعداد صفحات: 91
حجم فایل: 1890 کیلوبایت
قیمت: 19500 تومان

توضیحات:
خلاصه کتاب تئوري‌ هاي سازمان اسطوره‌ها (جي ام. شفريتز و جي. استيون اوت)؛ در قالب فایل pdf و در 91 صفحه، بصورت تایپ شده و به زبان فارسی.

بخشی از متن فایل:
مقصود از «سازمان» يك واحد اجتماعي است كه هدف ويژه‌اي دارد. مقصود از «تئوري» يك قضيه يا مجموعه‌اي از قضيه‌هايي است كه در صدد توجيه يا پيش بيني شيوه‌ي رفتار افراد و گروه‌ها در شرايط و ساختارهاي سازماني هستند.

دنياي كنوني بر اساس مفروضات تئوري سازمان بنا نهاده شده است و آنچه دربارة تئوري سازمان تازگي دارد گرايش در زمينة تحقيق و مطالعة اين موضوع است. اگر جامعة بازرگاني پيامبراني داشته باشند بي گمان، پيشگامان نهضت علمي خواهند بود. با اين وجود اين نهضت تنها آغاز راهي بود براي يافتن اثربخش‌ترين راه‌ها و وسائل و ابزاري كه بتوان به وسيلة آن افراد را در واحدهاي اجتماعي سازمان‌دهي كرد تا به هدف رسيد. درست به همان گونه كه سازندگان سفينة فضايي بايد در چارچوب مطالعات نيوتني بينديشند، كساني كه بخواهند سازمان را طرح ريزي و اداره كنند بايد كار خود را با تيلور و فايول آغاز كنند.

در طول تاريخ اركان اصلي سازمان ثابت باقي مانده است ولي هدف‌ها، ساختارها، شيوة انجام كار و روش هماهنگ نمودن فعاليت‌ها بسيار گوناگون و متنوع شده است. اين تنوع منعكس كنندة سازگاري با عوامل محيطي است. لذا آنچه در تئوري سازمان نقش دارد با گذشت زمان و فرهنگهاي مختلف و زيرمجموعه‌هاي فرهنگي تغيير مي‌كند. و از اين‌رو است كه براي درك واقعي تئوري سازمان بايد به بستر تاريخي آن ارج نهاد و به شرايطي كه در خلق اين مجموعة دانش، نقش حياتي داشته‌اند توجه نمود.

اگر چه تئوري سازمان آنچنان متنوع است كه نمي‌توان فهرست مشخصي از علوم تشكيل دهندة آن ارائه نمود، نويسندگان سعي داشته‌اند با توجه به سه معيار، مقالات و متون مهم اين بحث را در كنار هم جمع‌آوري و سازمان‌دهي نمايند. اين معيارها عبارتند از:
اهميت بالاي آشنايي دانشجويان اين رشته با اين ديدگاه‌ها
توجه و نقد دائمي مقالات و متون توسط صاحبنظران
و اين كه اين مقالات و متون، ارزش خوانده شدن داشته باشند.

دانلود فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.


برچسب ها : ,,,,
تحقیق روش های سنجش رضایت مشتری
تحقیق-روش-های-سنجش-رضایت-مشتری
تحقیق روش های سنجش رضایت مشتری
فرمت فایل دانلودی: .doc
فرمت فایل اصلی: doc
تعداد صفحات: 32
حجم فایل: 172 کیلوبایت
قیمت: 13900 تومان

توضیحات:
تحقیق با موضوع روش های سنجش رضایت مشتری، در قالب word و در 32 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن:
به منظور سنجش رضایت مشتری می توان از مدل های مختلفی استفاده نمود بر اساس نوعی تقسیم بندی که مورد توافق سباستین پافرات و همکارانش، توپر و هامبورگ رودولف (1995) است مدل های سنجش به دو نوع عینی و ذهنی تقسیم بندی می شوند.
مدل های عینی بر اساس این ایده می باشند که رضایت مشتری از طریق شاخص هایی که به شدت با رضایت مشتری همبستگی دارند، قابل سنجش است و این شاخص ها عقاید شخصی مشتریان نیستند. رضایت مشتری منجر به وفاداری مشتری می شود و نارضایتی مشتری منجر به از دست دادن مشتری می گردد. با توجه به این توجیه مدل های عینی شاخص هایی از قبیل سهم بازار، تعداد شکایات، سود سالانه و .... را مد نظر قرار می دهند.اعتبار این مدل ها تردید برانگیز است. برای مثال مقدار فروش یک محصول شرکت نمی تواند به عنوان رضایتمندی مشتری تفسیر شود اما این عامل به عنوان یکی از شاخص های عینی در نظر گرفته می شوند.

فهرست مطالب:
روش¬های غیر قابل کامپیوتری شدن (روش¬های حادثه مدار)
" نقشه کلی " و شناسایی تماس¬های مشتری
روش حوادث ترتیبی
فن حادثه مهم
تجزیه و تحلیل شکایات
تجزیه و تحلیل ارتباط بین فراوانی مشکلات و مسائل تجزیه و تحلیل شده با فراوانی شکایات
روش¬های قابل کامپیوتری شدن (روش¬های ویژگی مدار)
سنجش ضمنی یا تلویحی
سنجش صریح یا روشن
قابلیت اعتبار
پاسخگویی
شایستگی
دسترسی
ارتباطات
اعتماد
امنیت
درک و شناخت مشتریان
شواهد فیزیکی و ملموس
شاخص رضایت مشتری

رفرنس درون متنی دارد
فهرست منابع

دانلود فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.


برچسب ها : ,,,,,,,
تحقیق روانشناسی رنگها و شخصیت
تحقیق-روانشناسی-رنگها-و-شخصیت
تحقیق روانشناسی رنگها و شخصیت
فرمت فایل دانلودی: .docx
فرمت فایل اصلی: doc
تعداد صفحات: 80
حجم فایل: 69 کیلوبایت
قیمت: 13900 تومان

توضیحات:
تحقیق روانشناسی رنگها و شخصیت، در قالب word و در 80 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن:
رنگ ها از زمان قديم مورد توجه افراد بوده اند. مردم سعي مي كردند كه با استفاده از آنها به زندگي روزمره خود جلا بدهند، مثلاً از آن در تركيب ساختمان استفاده مي‌نمودند. با اين حال كمتر كسي توجه به ذات رنگ و فلسفه وجودي آن و آثارش بر محيط اطراف داشته است. ولي باز هم افرادي بوده اند كه در اين زمينه پيش قدم شده و راه را براي ما هموار ساخته اند.
تا قرن 18 اطلاعات گسترده و قابل قبولي از رنگ ها وجود نداشته وبسياري از مردم بر حسب عادت از آنها استفاده مي كرده اند ولي اين ويژگي بشر است كه نسبت به محيط اطراف خود كنجكاو و سعي در گرداوري اطلاعات بكند. مخصوصاً از قرن 19به بعد كه سيل اطلاعات به سوي مغز و زندگي بشر روانه گشته و آثار تخريبي آن، ايجاد سوالهايي ديگر و اكتشافاتي ديگر و در نتيجه باز هم گسترش دامنه علم ميباشد.
اما خوب است كه بدانيم كه در 100سال اخير،بيشترين اطلاعات در زمينه رنگ ها به دست آمده است:
نخست از تركيب آنيلين و بعدها از طريق مشتقات ذغال و اكسيدهاي متاليك، رنگ را به راحتي به دست آوردند. امروزه از رنگ ها در موارد مختلفي استفاده مي‌شود. مثلاً در كار تجارت و يا فروشندگي، فروشنده بايد بداند كه كه از چه رنگي براي بسته بندي استفاده كند ويا كدام دو رنگ را در كنار هم در دكوراسيون قرار دهد.او ميداند كه نبايد از رنگ سبز براي بسته بندي شكر استفاده كند، زيرا همان طور كه در فصول بعدي بيشتر توضيح خواهيم داد، رنگ سبز احساس و مزه گس را ايجاد مي‎كند كه مناسب با شكر شيرين نيست!
زندگي بشر اوليه تحت تأثير دو عاملي قرارداشت كه خارج از كنترل او بودند: شب وروز-تاريكي و روشنايي. شب،وضعي را ايجاد مي كرد كه افراد دست از كار ميكشيدند وكليه فعاليتها مختل ميشد. اما بر عكس در روز يا روشنايي بايد به فعاليت و تكاپو مشغول شده، تنبلي را به كناري زده و دست به كارشد. از همان موقع رنگ آبي متمايمل به تيره رنگ آرامش و عدم فعاليت و رنگ زرد روشن رنگ اميد وفعاليت شناخته شد. چون اعمال بشر اوليه اعم از حمله (قرمز) يا دفاع (سبز) حداقل در كنترل او بودند، لذا اين عوامل و رنگ ها را “مستقل” يا “خود تنظيم كننده ” توصيف كرده اند.

فهرست مطالب:
- تاريخچه (تعاريف و معاني، سابقه تاريخي، انواع، نظريات، عوامل مؤثر نتايج- پيامدها، راههاي كنترل و درمان …)
- پيشينه تحقيق (خلاصه گزارش تحقيق هاي انجام شده در اين زمينه در ايران و خارج از ايران و نقد و بررسي نتايج اين تحقيق ها)
منابع دارد

دانلود فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.


برچسب ها : ,,,,,,
پاورپوینت کاربرد کامپیوتر در اقتصاد کشاورزی
پاورپوینت-کاربرد-کامپیوتر-در-اقتصاد-کشاورزی
پاورپوینت کاربرد کامپیوتر در اقتصاد کشاورزی
فرمت فایل دانلودی: .rar
فرمت فایل اصلی: ppt
تعداد صفحات: 238
حجم فایل: 8012 کیلوبایت
قیمت: رایگان

توضیحات:
پاورپوینت کاربرد کامپیوتر در اقتصاد کشاورزی، در 238 اسلاید.

هدف درس :
هدف عمده از ” کاربرد نرم افزارهای تخصصی در اقتصاد کشاورزی ” ، انجام تحلیل های پیچیده آماری و اقتصاد سنجی به کمک نرم افزارهای تخصصی همچون :Eviews,SPSS و غیره ؛ برای حجم بالای داده ها می باشد .

فهرست مطالب:
فصل اول : مبانی کامپیوتر
فصل دوم : مدیریت داده ها در نرم افزار آماری SPSS
فصل سوم : تحلیل داده ها در نرم افزار آماری SPSS
فصل چهارم : آشنائی با نرم افزار اقتصاد سنجی EViews

دانلود فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.


برچسب ها : ,,,,,,,,,,
پاورپوینت خلاقیت، کارآفرینی، خوداشتغالی
پاورپوینت-خلاقیت-کارآفرینی-خوداشتغالی
پاورپوینت خلاقیت، کارآفرینی، خوداشتغالی
فرمت فایل دانلودی: .rar
فرمت فایل اصلی: pptx
تعداد صفحات: 145
حجم فایل: 4185 کیلوبایت
قیمت: 10000 تومان

توضیحات:
پاورپوینت خلاقیت کارآفرینی خوداشتغالی دارای 145 اسلاید با ظاهری زیبا ، متفاوت ، مفید، مختصر و قابل ویرایش می باشد.

بخشی از متن فایل:
هر روز صبح غزال آفریقایی از خواب بر می خیزد و با خود می گوید که امروز باید سریع تر از سریع ترین پلنگ ها  بدوم و گرنه فردا اینجا نخواهم بود....
هر روز صبح پلنگ آفریقایی از خواب بر می خیزد و با خود می گوید که امروز باید سریع تر از کند ترین غزال ها بدوم و گرنه از گرسنگی خواهم مرد......

فهرست مطالب:
راز بقا
فرمول جدید موفقیت
7 اصل موفقیت کارآفرینی
مدل های شایستگی در کلاس جهانی
کلید های موفقیت درآینده
نردبان موفقیت
بایسته‏ هاى جنبش نرم‏افزارى در نامه‏ى مقام معظم رهبرى
مدل ILO
پارادایم
آینده موفقیت
موفقیت از آن کیست؟
کاخ آینده شما
آینده از آن کیست؟
موفقیت چیست؟
خالقین موفقیت چه کسانی هستند؟
انفجار جمعیت و افزایش بیکاری ( فرصت یا تهدید ؟ )
تعاریف کارآفرینی
انواع کارآفرینی
فرآیند توسعه کارآفرینی
نیازهای کارآفرینان
نقش های کارآفرینان
نوآوری
خلاقیت
‌طلب موفقیت (‌توفیق طلبی)
مخاطره پذیری(‌ریسک پذیری)
مرکز کنترل بینش مثبت (‌احساس عامل وفاعل بودن)
نیاز و میل به استقلال
تحمل ابهام
قاطعیت
اهل عمل (‌عمل گرا)
سرنوشت Destiny
10D کارآفرینان
پشتیبانی های مالی کارآفرینان
عوامل فنی و فناوری کارآفرینان
نیازهای بازار کارآفرینان
نیازهای قانونی کارآفرینان
نیازهای آموزشی کارآفرینان
نیازهای اقتصادی کارآفرینان
کارآفرین و آموزشهای فنی و حرفه ای
چگونه مشکل اشتغال را حل کنیم؟
دولت
اقدامات استراتژیک دولت
تعیین استراتژیهای توسعه
ایجاد شهرکهای خوشه پذیر اقتصادی در هر استان
تنظیم قوانین و آماده‌سازی محیط کسب و کار
ارائه مدل آموزش یکصد هزار کارآفرین و صاحبان کسب و کار
ایجاد و سازماندهی مراکزمشاوره توسعه کارآفرینی
سازمان دهی 100000 کسب و کار در هر سال
راهکارهای کوتاه مدت
راهکارهای میان مدت
راهکارهای بلند مدت

دانلود فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.


برچسب ها : ,,,,,,,,,,
پاورپوینت فشار خون و نحوه عملکرد فشارسنج دیجیتالی
پاورپوینت-فشار-خون-و-نحوه-عملکرد-فشارسنج-دیجیتالی
پاورپوینت فشار خون و نحوه عملکرد فشارسنج دیجیتالی
فرمت فایل دانلودی: .rar
فرمت فایل اصلی: pptx
تعداد صفحات: 19
حجم فایل: 2305 کیلوبایت
قیمت: 4900 تومان

توضیحات:
پاورپوینت فشار خون و نحوه عملکرد فشارسنج دیجیتالی، در 19 اسلاید.

بخشی از متن فایل:
میزان جریان خون در هر بخش از سیستم رگی برابر است با مقدار خونی که از آن بخش در یک زمان معین عبور می کند که در شخص بالغ و در حالت استراحت حدود ۵۰۰۰ میلی لیتر در دقیقه است.

فهرست مطالب:
مبانی فیزیک خون
مساحت سطح مقطع و سرعت جریان خون
فشار خون
مشخصات تعریف شده برای فشار خون
اندازه گیری فشار خون
انواع سنسور فشار
سنسور مقاومتی متغیر با نیروی سطحی
نحوه بستن مقاومت ها
سنسور های خازنی
سنسور های اقاگری
سنسور های الکترونیک نوری
پیزوالکتریک
روش های غیر تهاجمی
روش شنیداری
روش فراصوت
روش نوسانی
روش های امروزی
روش تونومری
روش مدلسازی جدید
مقایسه روش های مستقیم و غیر مستقیم
نکات پزشکی قابل توجه برای کاربران در هنگام فشار خون

دانلود فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.


برچسب ها : ,,,,,,,,,,,,,
پاورپوینت انتخاب همسر
پاورپوینت-انتخاب-همسر
پاورپوینت انتخاب همسر
فرمت فایل دانلودی: .rar
فرمت فایل اصلی: pptx
تعداد صفحات: 54
حجم فایل: 1757 کیلوبایت
قیمت: 7000 تومان

توضیحات:
پاورپوینت انتخاب همسر، در 54 اسلاید.

بخشی از متن فایل:
ما با کسی می توانیم رابطه داشته باشیم که منعی برای ازدواج با ما نداشته باشد، با هیچکس دیگری نباشد، متاهل نباشد ، نامزد نداشته باشد.
کسانی مستعد ورود به چنین روابطی هستد که:
الف- در کودکی احساس ترد شدگی کرده باشند
ب- اعتماد به نفس پایینی دارند و خود را مستحق یک رابطه تمام عیار ندانند .
ج- افرادی که ترس از صمیمیت دارند .

فهرست مطالب:
انتخاب همسر
بلوغ در ازدواج
دلایل درست ازدواج
دلایل نادرست ازدواج
چه کسانی برای ازدواج مناسب نیستند
مشخصات افراد نامناسب برای ازدواج
شرایط مشکل را در ازدواج
برخی از مشکلات تفاوت سنی زیاد
خانواده مخرب همسر
برخی از نشانه های خانواده مخرب همسر
روابط راه دور
ده ارتباط بی سر انجام
شما کمتر عشق می ورزید
احساس می‌کنید فرد مقابل نیاز به تغییر دارد
و...

دانلود فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.


برچسب ها : ,,,,,,,,,,,,
تحقیق توزیع فضایی امکانات و خدمات شهری
تحقیق-توزیع-فضایی-امکانات-و-خدمات-شهری
تحقیق توزیع فضایی امکانات و خدمات شهری
فرمت فایل دانلودی: .docx
فرمت فایل اصلی: doc
تعداد صفحات: 41
حجم فایل: 99 کیلوبایت
قیمت: 13900 تومان

توضیحات:
تحقیق با موضوع توزیع فضایی امکانات و خدمات شهری، در قالب Word و در 41 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن:
مفهوم عدالت در فرهنگهای مختلف معانی زیادی دارد که هر یک از این فرهنگها به معانیی از آن اشاره کرده اند. در فرهنگ فارسی عمید مفهوم عدالت به معنی عادل بودن، انصاف داشتن و دادگر بودن می باشد( عمید، 1375 : 1705). در فرهنگ جامع این واژه به معنی دادگری کردن و عدالت کردن آمده است (سیّاح، 1372 : 563). در فرهنگ گزیده فارسی به عنوان اسم به معنی دادگری و عادل بودن بیان شده است (صدری افشان حکمی، 1382 : 686).
برای دستیابی به مفهوم عدالت در فضا، ابتدا باید به تعریف عدالت بپردازیم: «آزادی» اجتماعی بر «حقوق» فرد در اجتماع دلالت دارد، اما «عدالت» به میزان دستیابی انسانها بر آنچه «استحقاق» آنهاست اطلاق می شود. به بیان دیگر، عدالت میزان یا پیمانه اندازه پاداشی است که انسانها از حضور و تلاش خود در جامعه باید برگیرند.
با قبول اینکه عدالت بر توزیع دستاوردهای فعالیت اجتماعی بر اساس استحقاق انسانها دلالت دارد، ابتدا باید دو مفهوم رسمی و عینی یا مادی عدالت را از هم تمیز دهیم. عدالت رسمی بیانگر میزان استحقاق هر یک از اعضای جامعه بر اساس قانون است. مثلأ، در اصل سی و یکم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران آمده است: «داشتن مسکن متناسب با نیاز، حق هر فرد و خانواده ایرانی است.» یا در بند دورازدهم اصل سوم، «برطرف ساختن هر نوع محرومیت در زمینه های تغذیه و مسکن و کار و بهداشت و تعمیم بیمه» هدف قرار گرفته است. تعریف این حقوق اجتماعی برای شهروندان ایرانی در شمار عدالت رسمی قرار می گیرد، اما مسلم است که اینها تنها هدف رسمی یک نظام محسوب می شوند و برآوردن آن نیازمند زمان است و البته نه برای به دست فراموشی سپردنشان! هم اینجاست که مفهوم عینی عدالت مطرح می شود: عدالت عینی که به آن عدالت اجتماعی نیز گفته می شود، و یکی از پایه های توسعه پایدار نیز هست، بر تعریف مشخص ساز و کار تولید و توزیع فرصت بهرمندی، نیاز و استحقاق هر فرد یا خانوار از محصول عمل اجتماعی دلالت دارد. به سخن دیگر، در چارچوب عدالت عینی باید به این پرسشها پاسخ داده شود: چه مواردی از دستاوردهای عمل اجتماعی (چه)، به چه مقدار (چند)، به چه کسانی (کدام)، در چه جایی (کجا)، در چه مدت زمانی (کی)، از چه راهی (چگونه)، باید یا می تواند تعلق گیرد یا توزیع شود؟
با پیدایش اقتصاد سیاسی، یا علم اقتصاد، در قرن هیجدهم میلادی بحث یافتن راه عادلانه از عرصه اخلاق به حوزه علم پا نهاد. اقتصاد سیاسی به عنوان علم تولید، مبادله و توزیع محصولات اجتماعی و تخصیص بهینه منابع این امکان را فراهم آورد که نظریه ها و برنامه های اجتماعی از اصول علمی برای تعریف و ارائه راه عادلانه برقراری عدالت بهره گیرند. بر همین اساس، مفاهیم عدالت رابطه ای و عدالت توزیعی آشکار شدند.

فهرست مطالب:
2-1- مفهوم عدالت در فضا
2-2- مفهوم عدالت اجتماعي در فضا
2-3- ابعاد عدالت اجتماعی
2-3-1- برابري و مساوات
2-3-2- قانونمندي
2-3-3- اعطاي حقوق
2-3-4- توازن
2-4- تئوري های عدالت اجتماعي
2-4-1- عدالت اجتماعی و عقلانیت
2-4-2- عدالت اجتماعی و عدالت معنوی
2-4-3- مطلق بودن عدالت اجتماعی
2-4-4- عدالت اجتماعي و رفاه عمومي
2-5- عدالت فضايي و عدالت جغرافيايي
2-6- عدالت اجتماعي از نظر مكاتب و ديدگاههاي مختلف
2-6-1- مفهوم عدالت از ديدگاه اسلام
2-6-2- سوسياليسم و عدالت اجتماعي
2-6-3- عدالت اجتماعي از ديدگاه ليبراليسم
2-6-3-1- بررسی نظریات تئوری پردازان لیبرالیسم کلاسیک
2-6-3-2بررسی نظریات تئوری پردازان لیبرالیسم نو
2-6-3-3نظریات مربوط به اندیشمندان میانه
2-6-3- 3- 1 جان راولز
2-6-3-3 - 2آنتونی کیدنز
2-7- عدالت در فضا
2-8-معیارهای عدالت فضایی
2-9- عدالت اجتماعی و مدیریت شهری
2-10عدالت فضایی در شهر
2-11- نظریه توسعه پایدار شهری
2-12-توسعه پایدار وعدالت فضایی در شهر
2-13-توسعه پایدار و عدالت اجتماعی
2-14- جمعبندی
رفرنس درون متنی دارد
منابع دارد

دانلود فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.


برچسب ها : ,,,,,,
پاورپوینت Presentation About Cartilage and Bones
پاورپوینت-presentation-about-cartilage-and-bones
پاورپوینت Presentation About Cartilage and Bones
فرمت فایل دانلودی: .ppt
فرمت فایل اصلی: ppt
تعداد صفحات: 56
حجم فایل: 11515 کیلوبایت
قیمت: 19000 تومان

توضیحات:
پاورپوینت Presentation About Cartilage and Bones

این فایل به زبان انگلیسی می باشد و قابل ویرایش است.

دانلود فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.


برچسب ها : ,,,,,,
پاورپوینت Presentation About Blood
پاورپوینت-presentation-about-blood
پاورپوینت Presentation About Blood
فرمت فایل دانلودی: .ppt
فرمت فایل اصلی: ppt
تعداد صفحات: 50
حجم فایل: 10753 کیلوبایت
قیمت: 18000 تومان

توضیحات:
پاورپوینت Presentation About Blood.

این فایل قابل ویرایش بوده و به زبان انگلیسی می باشد.

دانلود فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.


برچسب ها : ,,,,,
تحقیق خود و عزت نفس
تحقیق-خود-و-عزت-نفس
تحقیق خود و عزت نفس
فرمت فایل دانلودی: .docx
فرمت فایل اصلی: doc
تعداد صفحات: 36
حجم فایل: 31 کیلوبایت
قیمت: 13900 تومان

توضیحات:
تحقیق با موضوع خود و عزت نفس، در قالب فایل word و در 36 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن:
عزت نفس يا خود ارزيابي ، اثرات برجسته اي در جريان فكري ، تمايلات ، ارزشها و هدفهاي شخص دارد و كليد فهم رفتار اوست . به منظور شناخت كيفيات رواني انسان و پي بردن به روحيات او بايد به طبيعت و ميزان عزت نفس و معيارهاي قضاوت وي درباره «خويشتن» آگاهي يافت . يكي از الگوهاي ساختاري عزت نفس «مفهوم خود» است كه به توضيح آن مي پردازيم .

مفهوم خود
انسان در فرايند جامعه پذيري مي آموزد كه « خود» را به عنوان موجودي مستقل و جدا از ديگران باز شناسد . خود داراي هويت مشخصي است كه ديگران در برابر او واكنش نشان مي دهند. نوزاد انسان در بدو تولد مفهومي از خود ندارد و آگاهي از هستي خويش را در فرايند اجتماعي شدن مي يابد .
خود شامل تمام افكار، ادراكات و ارزشهايي است كه من« آنچه هستم» و « آنچه مي توانم انجام دهم» را شامل مي شود. اين خود ادراك شده به نوبه خود هم بر ادراك فرد از جهان و هم بر رفتار او تأثير مي گذارد .

فهرست مطالب:
الف) مفاهيم نظري تحقيق
مفهوم خود
ابعاد عزت نفس
نقش خانواده در شكل گيري عزت نفس
عوامل مؤثر در رشد عزت نفس
زمينه هاي عزت نفس
عزت نفس و عملكرد سودمند
ب) ديدگاههاي نظري در مورد عزت نفس
عزت نفس در متون اسلامي
عزت نفس از ديدگاه روان شناسان
ج ـ تحقيقات انجام شده
1ـ تحقيقات انجام شده در خارج
2ـ تحقيقات انجام شده در ايران

رفرنس درون متنی دارد
منابع

دانلود فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.


برچسب ها : ,,,,,,
خلاصه آیین زندگی اخلاق کاربردی
خلاصه-آیین-زندگی-اخلاق-کاربردی
خلاصه آیین زندگی اخلاق کاربردی
فرمت فایل دانلودی: .pdf
فرمت فایل اصلی: PDF
تعداد صفحات: 166
حجم فایل: 508 کیلوبایت
قیمت: 12000 تومان

توضیحات:
خلاصه آیین زندگی در قالب PDF در 166 صفحه.

بخشی از متن پاورپوینت:
فرا اخلاق به بررسی تحليل و فلسفی درباره مفاهيم و احکام اخلاقی می پردازد.
موضوع اين نوع پژوهش، مفاهيم و جملاتی است که در اخلاق هنجاری مورد بحث قرار می گيرند.

فهرست مطالب:
مقدمه ( معناشناسی و جايگاه اخلاق كاربردی )
فصل اول ( اخلاق دانش‌اندوزی )
فصل دوم ( اخلاق پژوهش )
فصل سوم اخلاق نقد (شيوه‌هاي اخلاقی مواجهه با انديشه‌ها)
فصل چهارم ( اخلاق معيشت )
فصل پنجم ( اخلاق معاشرت )
فصل ششم ( اخلاق جنسی )
فصل هفتم اخلاق سياست (اخلاق زمام‌داری)
فصل هشتم ( اخلاق مناظره و گفتگوی علمی)

دانلود فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.


برچسب ها : ,,,,,,
پاورپوینت خلاصه آیین زندگی ( اخلاق کاربردی )
پاورپوینت-خلاصه-آیین-زندگی-(-اخلاق-کاربردی-)
پاورپوینت خلاصه آیین زندگی ( اخلاق کاربردی )
فرمت فایل دانلودی: .pptx
فرمت فایل اصلی: ppt
تعداد صفحات: 166
حجم فایل: 497 کیلوبایت
قیمت: 15000 تومان

توضیحات:
پاورپوینت خلاصه آیین زندگی ( اخلاق کاربردی ) در قالب PPT دارای 166 اسلاید و قابل ویرایش.

بخشی از متن پاورپوینت:
فرا اخلاق به بررسی تحليل و فلسفی درباره مفاهيم و احکام اخلاقی می پردازد.
موضوع اين نوع پژوهش، مفاهيم و جملاتی است که در اخلاق هنجاری مورد بحث قرار می گيرند.

فهرست مطالب:
مقدمه ( معناشناسی و جايگاه اخلاق كاربردی )
فصل اول ( اخلاق دانش‌اندوزی )
فصل دوم ( اخلاق پژوهش )
فصل سوم اخلاق نقد (شيوه‌هاي اخلاقی مواجهه با انديشه‌ها)
فصل چهارم ( اخلاق معيشت )
فصل پنجم ( اخلاق معاشرت )
فصل ششم ( اخلاق جنسی )
فصل هفتم اخلاق سياست (اخلاق زمام‌داری)
فصل هشتم ( اخلاق مناظره و گفتگوی علمی)

دانلود فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.


برچسب ها : ,,,,,,,,
خلاصه تاریخ تحلیلی صدر اسلام
خلاصه-تاریخ-تحلیلی-صدر-اسلام
خلاصه تاریخ تحلیلی صدر اسلام
فرمت فایل دانلودی: .pdf
فرمت فایل اصلی: pdf
تعداد صفحات: 197
حجم فایل: 627 کیلوبایت
قیمت: 12000 تومان

توضیحات:
خلاصه تاریخ تحلیلی صدر اسلام در قالب فایب pdf و در 197 صفحه

بخشی از متن:
تاریخ در لغت به معنای شناساندن وقت است و از ماده ارخ یا ورخ به معنای تعیین وقت می باشد هرودوت (پدر تاریخ) تاریخ را به معنای مطالعه و بررسی روزگاران گذشته می داند.
ابن خلدون تاریخ را دانشی سرچشمه گرفته از حکمت و بیانگر سرگذشت ملت ها، سیره پیامبران و سیاست پادشاهان می داند.

فهرست مطالب:
فصل اول (مباحث مقدماتی تاریخ)
فصل دوم (جهان در آستانه بعثت)
فصل سوم (تاریخ پیامبر اسلام ولادت بعثت و دعوت)
فصل چهارم (تاریخ پیامبر اسلام هجرت و حکومت)
فصل پنجم (از سقیفه تا قتل عثمان)
فصل ششم (نگاهی به حکومت امام علی بن ابی طالب)
فصل هفتم ( امام حسن و امام حسین و مقتضیات زمان)

دانلود فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.


برچسب ها : ,,,,,
پاورپوینت خلاصه تاریخ تحلیلی صدر اسلام
پاورپوینت-خلاصه-تاریخ-تحلیلی-صدر-اسلام
پاورپوینت خلاصه تاریخ تحلیلی صدر اسلام
فرمت فایل دانلودی: .pptx
فرمت فایل اصلی: ppt
تعداد صفحات: 197
حجم فایل: 696 کیلوبایت
قیمت: 15000 تومان

توضیحات:
پاورپوینت خلاصه تاریخ تحلیلی صدر اسلام در قالب ppt و در 197 اسلاید و قابل ویرایش.

بخشی از متن پاورپوینت:
تاریخ در لغت به معنای شناساندن وقت است و از ماده ارخ یا ورخ به معنای تعیین وقت می باشد هرودوت (پدر تاریخ) تاریخ را به معنای مطالعه و بررسی روزگاران گذشته می داند.
ابن خلدون تاریخ را دانشی سرچشمه گرفته از حکمت و بیانگر سرگذشت ملت ها، سیره پیامبران و سیاست پادشاهان می داند.

فهرست مطالب:
فصل اول (مباحث مقدماتی تاریخ)
فصل دوم (جهان در آستانه بعثت)
فصل سوم (تاریخ پیامبر اسلام ولادت بعثت و دعوت)
فصل چهارم (تاریخ پیامبر اسلام هجرت و حکومت)
فصل پنجم (از سقیفه تا قتل عثمان)
فصل ششم (نگاهی به حکومت امام علی بن ابی طالب)
فصل هفتم ( امام حسن و امام حسین و مقتضیات زمان)

دانلود فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.


برچسب ها : ,,,,,,,
تحقیق بهداشت روانی و ورزش
تحقیق-بهداشت-روانی-و-ورزش
تحقیق بهداشت روانی و ورزش
فرمت فایل دانلودی: .docx
فرمت فایل اصلی: doc
تعداد صفحات: 47
حجم فایل: 52 کیلوبایت
قیمت: 13900 تومان

توضیحات:
تحقیق با موضوع بهداشت روانی و ورزش، در قالب doc و در 47 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن:
بهداشت رواني (1) ،روانپزشكي پيشگير (2) ، بهداشت رواني اجتماعي (3) ، و يا روانپزشكي اجتماعي (4) به كليه روش ها و تدابيري اطلاق مي شود كه براي جلوگيري از ابتلاء و درمان بيماري هاي رواني و توان بخشي بيماران رواني موجود به كار مي رود .
دو واژه اخير بعد از سومين انقلاب در روانپزشكي (5) از سال 1963كه باعث ايجاد مراكز جامع روانپزشكي در مناطق جغرافيائي و يا جمعيتي معين گرديده به كار مي رود .
مشكل تعريف
مشكل تعريف بهداشت رواني از آنجا سرچشمه مي گيرد كه هنوز تعريف صحيح قابل قبولي براي بهنجاري (6) نداريم . البته تعاريف و نقطه نظر هاي زيادي با توجه به شرايط و موقعيت هاي اجتماعي ، سنن و فرهنگ براي بهنجاري شده است . پزشكان و افرادي كه با ديد پزشكي به مسئله نگاه مي كنند هنجاري يا سالم بودن را نداشتن علايم بيماري تلقي مي كنند و به عبارت ديگر سلامتي و بيماري را در دو قطب مخالف يكديگر قرار مي دهند و براي اينكه فردي سالم بيمار شود بايستي از قطب سالم به قطب مخالف برود . اين امر در بعضي از بيماري ها منجمله بيماري هاي عفوني ممكن است صادق باشد ولي در بيماري هاي رواني صادق نيست . عدم وجود علايم بيمار رواني و يا از بين رفتن علايم بيماري در اثر درمان ، به اين معني نيست كه فرد از سلامت رواني كامل برخوردار و به اصطلاح سالم است .
بيماران مبتلا به صرع ، جنون ادواري و انواع افسردگي ها و نظاير آن از اين قبيلند . البته اين موضوع منحصر به بيماري هاي رواني نيست و در اكثر بيماري هاي جسماني نيز صدق مي كند . بيماران مبتلا به فشارخون و يا بيماري قند. غيره .
اگر به علت استفاده از دارو ، فشارخون عادي و يا قند خون در حد طبيعي دارند دليلي بر سلامي آنها نيست چون قطع درمان باعث پيدايش و برگشت علايم بيماري خواهد شد .
و . . .


فهرست مطالب:
مقدمه و كليات
تاريخچه
مختصري درباره تاريخچه بهداشت رواني در ايران
بهداشت رواني و ورزش
مراحل رشد و ارتباط آن با ورزش
نقش بزرگسالان در ورزش كودكان و نوجوانان
نقش مربي در بهداشت رواني
پژوهش در انگيزه ، رضايت و تعارض
بهداشت رواني و اجتماع
عوامل اجتماعي موثر در بهداشت رواني
مركز راهنمايي كودك
كودكان و نوجوانان ناسازگار
علل پيدايش رفتار كودكان و جوانان ناسازگار
علل عاطفي
درمان
پيشگيري
منابع دارد

دانلود فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.


برچسب ها : ,,,,,,
تحقیق انواع و شیوع رفتارهای پر خطر
تحقیق-انواع-و-شیوع-رفتارهای-پر-خطر
تحقیق انواع و شیوع رفتارهای پر خطر
فرمت فایل دانلودی: .docx
فرمت فایل اصلی: doc
تعداد صفحات: 38
حجم فایل: 71 کیلوبایت
قیمت: 13900 تومان

توضیحات:
تحقیق با موضوع انواع و شیوع رفتارهای پر خطر ، در قالب word و در 38 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن:
از میان رفتار های پر خطر چندین نوع خاص به دلیل شیوع شان در نوجوانان امروز، مورد توجه متخصصین می باشد . بسیاری از این رفتارهای منجر به آمار بالای مرگ و جراحت در میان نوجوانان گردیده و یا اثرات منفی روی جامعه دارند که در ادامه به برخی از آنها اشاره خواهد شد( گازمن، 2007) .
رفتارهای خود آسیب رسان ، خشونت و خود کشی
در میان نوجوانان، خود آسیب رسان ترین رفتارها مربوط به رانندگی است. گرفتن گواهینامه یکی از هیجان انگیزترین آرزوهای دوره نوجوانی است اما متأسفانه تصادفات رانندگی یکی از دلایل فوت نوجوانان را در بر می گیرد. بسیاری از صدمات و جراحت ها با نبستن کمربند ایمنی تشدید شده( و منجر به مرگ می شود) . تقریبا 30 % نوجوانان ایالات متحده اظهار می دارند که به ندرت از کمربند ایمنی استفاده می کنند یا اینکه هرگز استفاده نمی کنند. ترکیب مصرف الکل و رانندگی نیز در مرگ نوجوانان در اثر تصادفات رانندگی سهم عمده ای دارد. حدود 10 % نوجوانان ایالات متحده اظهار می دارند که پس از نوشیدن الکل اقدام به رانندگی کرده اند و 36 % در حین رانندگی اقدام به نوشیدن الکل کرده اند. خبر خوب آن است که شیوع رفتارهای پر خطر مرتبط با رانندگی در طی چهار سال گذشته کاهش قابل ملاحظه ای داشته است. با وجود این رفتارهای پر خطر مربوط به رانندگی یک مشکل جدی در طول دوران نوجوانی است(پینکرتون وآبرامسون ، 2005 ) .
درگیری فیزیکی و پرخاشگری، گروه دیگری از رفتارهای خودآسیب رسان را تشکیل می دهند. این گروه از رفتارها پس از تصادفات رانندگی دومین عاملی است که منجر به مرگ افراد بین سنین 34 – 15 سال می شود. 36 % از نوجوانان ایالات متحده اظهار می کنند که در طی یکسال گذشته درگیری فیزیکی داشته اند(پسران 43% و دختران 28% ) به طور مشابه هم پسران و هم دختران گزارش کرده اند سلاح گرم یا سرد حمل می کنند ( 19% ). با وجود این تفاوت معناداری بین حمل سلاح توسط پسران (29%) و دختران (7%) وجود دارد (پینکرتون وآبرامسون، 2005) .
نهایتاً خودکشی یکی از پر خطرترین رفتارها در میان نوجوانان امروز است. نزدیک به 17% (تقریبا از هر 5 نوجوان یک نفر) از نوجوانان در ایالات متحده اقدام به خودکشی داشته اند و 13% به طور واقعی افکار خودکشی داشته اند. در میان نوجوانان ایالات متحده هر ساله 4/8% اقدام به خودکشی گزارش می شود. در حال حاضر خودکشی سومین عامل مرگ و میر در میان نوجونان سنین 15 – 24 سال می باشد که86% از این مرگ و میرها به پسران و14% به دختران اختصاص دارد(گازمن ،2007)

فهرست مطالب:
انواع و شیوع رفتارهای پر خطر
رفتارهای خود آسیب رسان ، خشونت و خود کشی
مصرف سیگار
سوء مصرف مواد
مصرف الکل
تعاریف مربوط به رفتارجنسی
تعارف مربوط به نوع رابطه جنسی
نقش شخصیت دررفتارجنسی پرخطر
دیدگاه های مرتبط در خصوص اعتیاد و رفتارهای پرخطر
آثار محرومیت از پدر در همانند سازی نقش جنسی
پیشینه داخلی پژوهش و خارجی
و . . .
رفرنس درون متنی دارد
منابع دارد

دانلود فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.


برچسب ها : ,,,,,,
تحقیق باورهای غیر منطقی
تحقیق-باورهای-غیر-منطقی
تحقیق باورهای غیر منطقی
فرمت فایل دانلودی: .docx
فرمت فایل اصلی: doc
تعداد صفحات: 29
حجم فایل: 68 کیلوبایت
قیمت: 13900 تومان

توضیحات:
تحقیق باورهای غیر منطقی، در قالب فایل ورد و در 29 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن:
تعاریف باور
واژه "Belief"در فارسی به باور، عقیده، ایمان و اعتقاد ترجمه شده است(آریان‌پور و دیگران، 1385). باور یعنی پذیرش یک اصل یا یک مذهب یا یک حقیقت و تمایل به واکنش خود آگاهانه در یک شیوه یا طریقه ثابت در یک وضع خاص. باور یعنی ایمان، اعتقاد و عقیده(امین پور و احمد زاده1390).این واژه از اصطلاحات مربوط به حوزه روان‌شناسی اجتماعی است كه مباحث مربوط به پدیده روانی اعتقاد را از این حیث كه دارای رفتارسازی اجتماعی است مطالعه می‌كند.در یک تعریف ساده و رسا، «باورها یا عقیده‌ها، اندیشه‌هایی هستند كه فرد به درستی و حقانیت آن‌ها اعتقاد دارد.»(پارسا، 1383).کرچ و کرچفلید باور را چنین تعریف کرده‌اند:‌ «باور، سازمانی باثبات از ادراک و شناختی نسبی درباره جنبه خاصی از دنیای یک فرد است.» برای مثال، ‌اعتقاد به بابانوئل که مفاهیم گوناگون به آمیخته‌ای همچون: جنبه جسمانی، ‌لباس و نوع پوشش، جنبه کارکردی آن را دربر می‌گیرد. در مفهوم وسیع‌تر،‌ باورها دربرگیرنده شناخت یا دانسته‌ها، ‌عقاید یا آیین است».(روشبلاو و همکاران ، به نقل از دادگران 1371).

فهرست مطالب:
تعاریف باور
2 -8- منابع باورها
2-9-مفاهیم مرتبط با باور
2-11- باورهای ارزشی و غیرارزشی
2-12- انواع باورها
2-13- ویژگی های باورها(تفکر) منطقی
2-14- ویژگی باورهای(تفکر) غیر منطقی
2-15- طبقه بندی باورهای غیر منطقی
2-16- نظریه منطقی-هیجانی الیس
2-17- فرآیند درمان
2-22-تحقیقات انجام شده در داخل
2-23- تحقیقات انجام شده در خارج

رفرنس درون متنی دارد
منابع

دانلود فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.


برچسب ها : ,,,,,,
تحقیق مكان يابي اراضی بایر با پتانسیل شهرک سازی
تحقیق-مكان-يابي-اراضی-بایر-با-پتانسیل-شهرک-سازی
تحقیق مكان يابي اراضی بایر با پتانسیل شهرک سازی
فرمت فایل دانلودی: .docx
فرمت فایل اصلی: doc
تعداد صفحات: 21
حجم فایل: 72 کیلوبایت
قیمت: 13900 تومان

توضیحات:
تحقیق با موضوع مكان يابي اراضی بایر با پتانسیل شهرک سازی، در قالب doc و در 21 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن:
مکانیابی به روشهای مختلفی انجام شده است. روشهای سنتی مکانیابی مشکلات زیادی اعم از زیست محیطی، اقتصادی، اجتماعی، زیربنایی و غیره با خود بهمراه داشته است. امروزه با استفاده از روشهای مکانیابی پیشرفته GIS بسیاری از مشکلات روشهای سنتی یا به عبارتی روشهای آزمون خطا کاسته شده است.
2-1-1 روشهای سنتی
برای داشتن یک تصمیم گیری بهتر جهت انتخاب سایتهای مناسب سکونت، جمع آوری و تحلیل اطلاعات، درباره ی پارامترهای مختلفی مانند نوع خاک، شیب، میزان آب موجود، زمین در دسترس، نزدیکی به جاده و نزدیکی به شبکه فاضلاب، دور بودن از مناطق صنعتی و ... مورد نیاز است.
اغلب روشهای متداول که امروزه در ایران برای انتخاب سایتهای مسکونی بکار گرفتهمی شود روشهای دستی است که عموماً بسیار زمان بر و طاقت فرسا است. با توجه به این واقعیت که اطلاعات مربوطه عموماً در فرمت داده های متغیر و مقیاسهای مختلف در دسترس هستند بنابراین یک نیاز اساسی است که از ابزارها و فناوریهای مدرن مانند GIS در این امر استفاده کنیم.
انتخاب سایتهای مسکونی نیازمند قیدهای متعددی برای حفظ ساکنین از خطرات متفاوت می باشد. به عنوان مثال سایت انتخاب شده نباید از اراضی پست انتخاب شود. شیب زمین خیلی زیاد نباشد، جهت جغرافیایی مناسب باشد و مانند اینها، از یک طرف با افزایش این قیدها و زیاد شدن تعداد عواملی که بایستی در انتخابسایتهای مسکونی درنظر گرفته شود و از طرف دیگر زمان بر بودن روشهای سنتی و دستی و کاهش دقت به علت جنرالیزه کردن های ضروری و حذف کردن و صرف نظر کردن های لازم در آن امروزه ضرورت استفاده از تکنولوژیهای پیشرفته و نوین مانند سامانه اطلاعات جغرافیایی بیش از پیش احساس می شود.
بطور سنتی استفاده کنندگان هم در انتخابهای روزمره برای انتخاب مناطق مسکونی با ارزیابی و وزندهی معیارهای مختلف وارد عمل می شوند. معیارهایی مانند دسترسی به محل کار، مرکز خرید و مراکز آموزشی، کیفیت همسایگی زندگی، در دسترس بودن خدمات عمومی، به همراه معیارهای مرتبط با هزینه ها شامل قیمت خانه، مالیات، هزینه حمل و نقل، نهایتاً ویژگی های سکونت مانند سن ساختمان، تعداد اتاق هاو نوع کاربریها مورد ارزیابی قرار گرفته و بدین ترتیب گزینه های بهینه تر و مناسب تر ارزایابی و مشخص می شوند. مدلهای تئوریک مناطق شهری، اغلب جمعیت مصرف کنندگان برای خدمات عمومی، در دسترس بودن، و خصوصیات سکونت است این عوامل جذب می توانند به عنوان یک مبنا برای آنالیزهای عملی استفاده شوند.
2-1-2 مروری بر روشهای مبتنی بر سیستم اطلاعات جغرافیایی برای تجزیه و تحلیل تناسب استفاده از زمین
روشهای مبتنی بر سیستم اطلاعات جغرافیایی برای تجزیه و تحلیل تناسب استفاده از زمین، از روشهای دستی تکنیک های هم پوشانی استفاده شده توسط معماران منظر در آمریکا در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قر بیستم منشأ گرفته اند. McHARG (1969)تکنیک های هم پوشانی را با ارائه یک روش هم پوشانی کارتوگرافی توسعه داد. این روش به طور گسترده به عنوان یک پیشرو از روش کلاسیک هم پوشانی در سیستم اطلاعات جغرافیایی به رسمیت شناخته شد. تحلیل متناسب استفاده از زمین را می توان در سه گروه عمده از رویگردهای مبتنی بر سیستم اطلاعات جغرافیایی طبقه بندی کرد: الف) هم پوشانی نقشه ها به کمک کامپیوتر، ب) روشهای ارزیابی چند عامله و ج)روش هوش مصنوعی ( محاسبات نرم ویا محاسبات زمینی)، که خلاصه ای از ویژگی های برخی از این روشها در زیر ذکر می شود.

فهرست مطالب:
2-1سابقه و پیشینه تحقیق
2-1-1 روشهای سنتی
2-1-2 مروری بر روشهای مبتنی بر سیستم اطلاعات جغرافیایی برای تجزیه و تحلیل تناسب استفاده از زمین
2-1-2-1 هم پوشانی به کمک رایانه
2-1-2-2 روشهای هوش مصنوعی
2-1-2-3 تکنیک های منطق فازی
2-1-3 تحقیقات مرتبط
2-1-4 جمع بندی نظرات
2-1-5جنبه جدید بودن و نوآوری در تحقیق
2-2 سیستم های اطلاعات مکانی(GIS) و نقش آن در مکانیابی
2-2-1 GISو ضرورت بکارگیری آن در مکانیابی اراضی
2-2-2 مکانیابی و معیارهای مطلوبیت مکانیابی اراضی
2-3 روشهای تحلیل تصمیم گیری چند معیاره مکانیابی SMCDA
2-3-1 روش تصمیم گیری چند معیاره فرآیند تحلیل سلسله مراتبی(AHP)
2-3-1-1 اصول فرآیند تحلیل سلسله مراتبی
2-3-1-2 مزایای فرآیند تحلیل سلسله مراتبی
2-3-1-3 فرآیند تحلیل سلسله مراتبی در یک نگاه
2-3-1-3-1 ساختن سلسله مراتبی
2-3-1-3-2 محاسبه وزن
2-3-1-3-3 سازگاری سیستم
2-3-2 مشکلات پیاده سازی MCDM در GIS

رفرنس دارد
منابع دارد

دانلود فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.


برچسب ها : ,,,,,
تحقیق تصمیم گیری در سازمانها و اتوماسیون اداری
تحقیق-تصمیم-گیری-در-سازمانها-و-اتوماسیون-اداری
تحقیق تصمیم گیری در سازمانها و اتوماسیون اداری
فرمت فایل دانلودی: .docx
فرمت فایل اصلی: doc
تعداد صفحات: 76
حجم فایل: 120 کیلوبایت
قیمت: 13900 تومان

توضیحات:
تحقیق با موضوع تصمیم گیری در سازمانها و اتوماسیون اداری، در قالب فایل word و در 76 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن:
موسس فقه جعفری ، حضرت امام صادق ( ع ) می فرمایند : اگر امروزتان مانند دیروز است مغبون هستید و اگر بد تر از دیروز باشد ملعون هستید .
خطر کردن و به کار های بزرگ دست زدن ، کسب پیروزیهای شکوهمند و حتی چشیدن طعم تلخ شکست ، از هم قطار شدن با ادمهای میان مایه که نه طعم پیروزی رامي چشند و نه تلخی شکست را بهتر است زیرا این آدمها به قدری دست به عصا راه می روند که نه شکست را می شناسد و نه پیروزی را ( ئتودور روزولت )
( کالینز و پوراس ، ص 131 : 1380 )
شکل مهمی از سرمایه اجتماعی توان دستیابی به اطلاعات است که با روابط اجتماعی پیوند ذاتی و لازم و ملزوم دارد . اهمیت اطلاعات از این نظر است که مبنایی برای عمل فراهم می آورد . ما اخذ اطلاعات هزینه بر است . در یک مقیاس » حداقلی » دستیابی به اطلاعات مستلزم دقت است که بسیار کمیاب است ( پاتنام و دیگران ، ص 61 : 1384 )
ابزار دوران صنعتی به کمک ماهیچه آمدند وابزار دوران فراصنعتی مغز ها را یاری می رسانند آن دسته از سازمانها که ابزار دوران فرا صنعتی دیجیتالی را به خوبی در سازمانهای خود بکار گرفته اند از سرمایه های هوش خود حداکثر بهره را می گیرند و همینان پیشتازان و رهبران بازار در سالهای آینده اند ( گیتس ، ص 1 : 1382 )

فهرست مطالب:
مقدمه
1-1 تصمیم گیری در سازمانها
2-1 مدیریت در قرن
3-2 نقش استراتژیک اطلاعات
4-2 روش سیستمها و دیدگاه سیستمی
5-2 چرخه حیات سيستم
6-2 اطلاعات
7-2 اهمیت اطلاعات و سیستم های اطلاعاتی
8-2 سیستم های اطلاعاتي
9-2 طرح ریزی سیستم های اطلاعاتی
10-2 سیستم های اطلاعاتی عمودی
11-2 تکنولوژی پیشرفته اطلاعاتی
12-2 کاربردتکنولوژی پیشرفته اطلاعاتی
13-2 طرح ریزی سازمان
14-2 سیستم های اطلاعاتی و رایانه ها
15-2 کاربرد سیستم های اطلاعاتی رایانه محور
16-2 مقایسه انواع سیستم های اطلاعاتی
17- 2سیستم های اطلاعاتی مدیریت
18- 2سیستم اطلاعات مدیریت
19-2 سیستم های اطلاعاتی سازمانی
20-2 سیستم های میان سازمانی
21-2 سیستم های پشتیبانی تصمیم
22-2 سیستم های پشتیبانی تصمیم گیری
23-2 سیستم های پشتیبانی تصمیمات گروهی
24-2 سیستم پردازش معاملات
25-2 هوش مصنوعی
26-2 سیستمهای اطلاعاتی ارتباطات الکترونیکی
27-2 سیستم کارکنان دانشی
28-2 سیستم های پشتیبانی مدیران ارشد
29-2 سیستم های پشتیبانی عملیاتي
30-2 سیستم گزارشات مدیریت
31-2 ویژگیهای سیستم گزارشات مدیریت
32-2 نقش فناوری اطلاعات در سازمان
33-2 طبقه بندی سیستم های اطلاعاتی
34-2اتوماسیون اداری
35-2 مزایا و معایب اتوماسیون اداری
36-2ارگونومی در مکانیزاسیون اداری
37-2 بار گیری تکنولوژی در اتوماسیون اداری
38-2 مجموعه نرم افزار های اتوماسیون
39-2 دستیابی به تعریفی بنیادین
40-2 سیستم های اطلاعاتی اتوماسیون اداری
41-2 نمونه کربرد های سیستم اتوماسیون اداری
42-2 سیستم های طلاعاتی اتوماسیون اداری
43-2 نکات برجسته درباره اتوماسیون و بهسازی روشهای کار
44-2 خود کار سازی
45-2 ضرورت تفکر برای آینده
46-2 بهبود کار و اتوماسیون
47-2 تحقق دولت الکترونیک در ایران
48-2 اتوماسیون فعالیتهای اختصاصی
49-2 اتوماسیون فعالیتهای عمومی
50-2 مزایای دولت الکترونیکی
51-2 نقد و بررسی تحقیقات انجام شده
خلاصه فصل

منابع دارد

دانلود فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.


برچسب ها : ,,,,,
خلاصه اصول و ضوابط طراحی نیلینگ براساس استاندارد FHWA-مهندس عابدی
خلاصه-اصول-و-ضوابط-طراحی-نیلینگ-براساس-استاندارد-fhwa-مهندس-عابدی
خلاصه اصول و ضوابط طراحی نیلینگ براساس استاندارد FHWA-مهندس عابدی
فرمت فایل دانلودی: .pdf
فرمت فایل اصلی: pdf
تعداد صفحات: 47
حجم فایل: 1444 کیلوبایت
قیمت: 7000 تومان

توضیحات:
خلاصه اصول و ضوابط طراحی نیلینگ براساس استاندارد FHWA - مهندس عابدی فرمت فایل،در قالب فایل pdf و در 47 صفحه.

نیلینگ (میخکوبی) یکی از روش هایی است که می توان به عنوان سازه نگهبان برای جلوگیری از ریزش دیواره ی گودبرداری از آن استفاده کرد.
در این فایل ، اصول و ضوابط طراحی نیلینگ براساس استانداردFHWA که توسط مهندس عابدی خلاصه گردیده ، ارایه شده است.

فهرست مطالب:
-بخش های مختلف نیلینگ
-روش اجرای نیلینگ
-خاک های مناسب جهت استفاده از نیلینگ
-خاک های نامناسب جهت استفاده از نیلینگ
-خاک های که پتانسیل خزش دارند
-گمانه زنی جهت انجام آزمایشات لازم
-تعیین نوع خاک با آزمایش SPT
-فشار فعال خاک در گودهای مهار شده
-منحنی گسیختگی خاک در گودهای مهار شده
-تعیین مقاومت چسبندگی بین خاک و نیل در خاک و شرایط مختلف
-روش های مختلف اجرای نیلینگ
-مشخصات مصالح بکار برده شده در نیلینگ
-طراحی دیوارهای مسلح شده با نیلینگ
-خلاصه ای از ضرایب اطمینان در طراحی نیلینگ
-تعیین جابجایی های مجاز درگودبرداری

دانلود فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.


برچسب ها : ,,,,,,,,,,,
تحقیق کمرویی نوجوانان
تحقیق-کمرویی-نوجوانان
تحقیق کمرویی نوجوانان
فرمت فایل دانلودی: .docx
فرمت فایل اصلی: doc
تعداد صفحات: 68
حجم فایل: 99 کیلوبایت
قیمت: 13900 تومان

توضیحات:
تحقیق کمرویی نوجوانان، در قالب فایل Word و در 68 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن:
خانواده اولین و مهمترین منبع جامعه پذیری کودک است. در سالهای اولیه تنها روابط در دسترس کودک، والدین او هستند. تعامل و رابطه هیجانی بین کودک و والدین انتظارات و پاسخهای آتی کودک در روابط اجتماعی را شکل می دهد. باورها، ارزشها و بازخوردهای یک فرهنگ از طریق فیلترهای خاص خانواده به کودک منتقل می شود (هترینگتون و پارک ، 2005).برخی محققان بر این باورند که رفتار والدین تعیین کننده رفتار کودکان است. کودک در سنین اولیه با قرار گرفتن در شبکه روابط پیچیده خانواده، به شناخت خود ودنیای اطراف خود نایل می شود.تمامی متغیرهای مربوط به کودک مثل خودپنداره، عزت نفس، خویشتنداری و قابلیتهای ارتباطی ماحصل نظامهای آموزشی و تربیتی خانواده است(استافورد و بیر ، 1993؛گولدنبرگ، 2007).
خانواده به عنوان مهم ترين واحد جامعه بيشترين تاثير را بر شكل گيري شخصيت فرزندان دارد.كودك به هنگام تولد هيچ درك و فهمي از موجوديت خود ندارد اما به تدريج گونه اي از آگاهي و دانش ابتدايي را در مورد خود به واسطه تعامل با محيط و به خصوص خانواده شكل مي دهد. رفتارها و تعاملات والدين باعث مي شود كه فرزندان انگاره و تصور خاصي را در مورد موجوديت خود شكل دهند.هر خانواده به شيوه مخصوص خود بر فرزند خود تاثير مي گذارد، از جمله عوامل مهمي كه بر شكل گيري شخصيت نوجوانان موثر است عبارتند ازعوامل فرهنگي، اجتماعي، اقتصادي و...(گولدنبرگ، 2001).
خانواده چيزي بيش از مجموعه افرادي است كه در يك فضاي مادي و رواني خاص به سر مي برند. خانواده يك نظام اجتماعي و طبيعي است كه ويژگي هاي خاص خود را دارد. نظام اجتماعي مجموعه اي از قواعد و اصول را ابداع و براي اعضاي خود نقش هاي متنوعي تعيين مي كند. رابطه اعضاي خانواده رابطه اي عميق و چند لايه است كه عمدتا بر اساس تاريخچه مشترك، ادراك ها و فرض هاي مشترك و دروني شده راجع به جهان، و اهداف مشترك بنا نهاده شده است. در چنين نظامي افراد توسط علايق و دلبستگي هاي عاطفي نيرومند، ديرپا و متقابل به يكديگر متصل شده اند. ارزش اصلي خانواده حاصل شبكه روابطي است كه توسط اعضاي آن به وجود آمده است (گلدنبرگ، 2000؛ ترجمه حسين شاهي، 1386).
از طرفي ارتباط مؤثر، سنگ بناي خانواده سالم و موفق است. به عبارتي وقتي خانواده از الگوهاي ارتباطي مؤثر استفاده مي كند، انتقال و درك واضحي از محتوا و قصد هر پيامي دارد و مسئوليت اجتماعي كردن فرزندان و دستيابي به نيازهاي روحي و رواني اعضاي خانواده و شركت در اجتماع را مي تواند به خوبي انجام دهد. نوع نظام خانواده و الگوهاي ارتباطي آن اثر مهمي بر اعضاي خانواده دارد زيرا شخصيت، يادگيري، توسعه و ابقا اعتماد به نفس و قدرت انتخاب و تصميم گيري منطقي افراد خانواده همه به نوع ارتباطات و نحوه انتقال اطلاعات بين اعضاي خانواده وابسته است (ابراهيمي، 1372).

فهرست مطالب:
2-1-خانواده و تعاملات آن
2-2- موقعيت هاي ايجاد كننده آسيب نوجوانان
2-2-1-دوره نوجواني
2-3-كمرويي
2-3-1--تعريف كمرويي
2-3-2-شيوع كمرويي
2-3-3-پيامدهاي كمرويي
2-3-4-پيوستار كمرويي
2-3-5-علل كمرويي
2-3-6-نظريه هاي كمرويي
2-3-6-1-نظريه روان تحليل گري
2-3-6-2-نظريه اريكسون
2-3-6-3-نظريه اسنادي زيمباردو
2-3-6-4-نظريه شناختي آرنولد باس
2-3-7-كمرويي و ويژگي هاي روانشناختي
2-3-8-ارتباط خانواده با ويژگي هاي روانشناختي
رفرنس درون متنی دارد
منابع دارد

دانلود فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.


برچسب ها : ,,,,,,
تحقیق عدم اطمینان و ویژگیهای کیفی سود
تحقیق-عدم-اطمینان-و-ویژگیهای-کیفی-سود
تحقیق عدم اطمینان و ویژگیهای کیفی سود
فرمت فایل دانلودی: .docx
فرمت فایل اصلی: doc
تعداد صفحات: 77
حجم فایل: 148 کیلوبایت
قیمت: 13900 تومان

توضیحات:
تحقیق با موضوع عدم اطمینان و ویژگیهای کیفی سود، در قالب فایل Word و در 77 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن:
در این مطالعه، به بررسی ارتباط بین مدیریت سود و محافظه کاری سود با عدم تقارن اطلاعات، با در نظر گرفتن شرایط عدم اطمینان، می پردازیم. شرایط عدم اطمینان محیطی با ایجاد محدودیت‌های قابل ملاحظه، استراتژی و تصمیم‌گیری را در شرکت تحت تاثیر قرار می‌دهد. از انجاییکه شرکت‌ها تحت تاثیر محیط داخلی و خارجی خود هستند، مدیران شرکتها نیز در شرایط عدم اطمینان محیطی مجبور به اتخاذ تصمیمات استراتژیک هستند که در چنین محیطی به ارزش بازار و عملکرد شرکتها تاثیر منفی نداشته باشد( قوش و اولسن، 2009).
شرایط عدم اطمینان سرمایه‌گذاران بر روی توزیع جریان نقدی آینده شرکت تاثیرگذار است که می‌تواند باعث بوجود آمدن عدم تقارن اطلاعاتی بین سرمایه گذاران آگاه و سرمایه گذاران ناآگاه شود(باتاچاریا و همکاران ،2012).
از طرفی انتظار می‌رود که گزارشگری مالی در شرکت‌هایی که در شرایط عدم اطمینان فعالیت می‌کنند، مشکل باشد. و هر چه این شرایط پیچیده تر باشد بر ارزش شرکت‌ها در بازار تاثیرگذارتر خواهد بود. در چنین شرایط نامتقارنی، ما می‌توانیم استدلال کنیم که احتمال رویداد مدیریت سود و گزارشگری محافظه کارانه افزایش یابد (لافوند و همکاران ، 2005 ). شرایط عدم اطمینان با نوسانات فروش، که بر تصمیم گیری‌های مدیریتی تاثیر می‌گذارد، ارزیابی شده است( چایلد ، 1972، کرت و مارچ ، 1963، ویلیامسون ، 1975).
فرض بر این است که کاهش نوسانات سود گزارش شده، به نفع مدیران است( قوش و اولسن، 2009)، اما در یک محیط بی ثبات، انتظار می‌رود که ارزیابی مدیریت سود، به دلیل عدم ثبات درآمار و ارقام‌های حسابداری مشکلتر باشد. بنابراین، ما می‌توانیم انتظار داشته باشیم که تاثیر مدیریت سود و گزارشگری محافظه کارانه بر عدم تقارن اطلاعاتی نسبت به یک محیط پایدار، کمتر است(گل و همکاران ، 2003).
همچنین تاثیر مکانیزمهای حاکمیت شرکتی مانند سهامداران نهادی و درصد سهام شناور ازاد و ریسک ورشکستگی را بر عدم تقارن اطلاعاتی در چنین محیطی مورد بررسی قرار داده‌ایم. فصل حاضر به مبانی نظری و پیشینه تحقیق اختصاص دارد. محقق، موضوعات این فصل را در قالب گفتارهای زیر تدوین نموده است.

فهرست مطالب:
2-1- مقدمه
2-2 -گفتار نخست: به مبانی و مفاهیم نظری مرتبط با عدم اطمینان
2-2-1 -شرايط عدم اطمينان در تصميم گيري
2-2-2-عوامل عدم اطمينان
2-2-2-1نبود اطلاعات
2-2-2-2- انباشتگي اطلاعات( پيچيدگي)
2-2-2-3- شواهد متضاد
2-2-2-4- ابهام
2-2-2-5- اندازه گيري
2-2-3 -آثار شرایط عدم اطمینان بر گزارشگری شرکت
2-2-4 -آثار عدم اطمینان محیطی بر ارزش شرکت
2-3- گفتار دوم: مبانی نظری عدم تقارن اطلاعاتی
2-3-1-مفهوم عدم تقارن اطلاعاتی:
2-3-2 نقش عدم تقارن اطلاعاتی در بازار سرمایه:
2-3-3-عدم تقارن اطلاعات و كارايي بازار:
2-3-4- عدم تقارن اطلاعات و فرضيه پيام دهي
2-3-5- پیامدهای عدم تقارن اطلاعاتي در بازار سرمایه
2-3- گفتار سوم: مبانی نظری اقلام تعهدی سود حسابداری
2-3-1- حسابداری تعهدی
2-3-2-اقلام تعهدی
2-3-3- اهمیت اقلام تعهدی
2-3-4- کیفیت اقلام تعهدی
2-3-6-اقلام تعهدی غیر اختیاری و اختیاری
2-3-7-مفهوم مدیریت سود
2-3-8- اندازه گیری مدیریت سود
2-3-8-1-مدلهای اندازه گیری مدیریت سود
2-5 -گفتار چهارم: محافظه کاری سود
2-5-1-مفهوم محافظه کاری
2-5-2-اهمیت محافظه کاری:
2-5-3-جايگاه محافظه كاري در استانداردهاي حسابداري:
2-5-4-معيارهاي ارزيابی محافظه کاري
2-5-5 -محافظه کاری و عدم تقارن اطلاعاتی
2-6 -گفتار پنجم :پیشینه تحقیق
2-6-1 -تحقیق‌های برون کشور
2-6-2 -تحقیق‌های درون کشور

رفرنس درون متنی دارد
منابع دارد

دانلود فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.


برچسب ها : ,,,,,,
تحقیق بازار بورس ، دلايل عمده تامين مالي شركت ها
تحقیق-بازار-بورس--دلايل-عمده-تامين-مالي-شركت-ها
تحقیق بازار بورس ، دلايل عمده تامين مالي شركت ها
فرمت فایل دانلودی: .docx
فرمت فایل اصلی: doc
تعداد صفحات: 43
حجم فایل: 94 کیلوبایت
قیمت: 13900 تومان

توضیحات:
تحقیق با موضوع بازار بورس ، دلايل عمده تامين مالي شركت ها، در قالب doc و در 43 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن:
منابع مالی عنصر حیاتی و مهمی است که هم در تأسیس و ایجاد فعالیتهای اقتصادی و هم در بهره برداری از آن ها نقش کلیدی دارد. اگر منابع مالی در اختیار نباشد هیچگونه فعالیت اقتصادی را نمی توان پایه گذاری کرد. وظیفه هر مدیر مالی، بهینه سازی حقوق صاحبان سهام به منظور حداکثر رساندن بازده سهام سهامداران است. مدیر مالی در این زمینه تصمیماتی اتخاذ می کند که شامل تصمیمات مربوط به کاربرد و تشخیص ساختار مالی و سرمایه و همچنین تعیین و انتخاب بهترین شیوه تأمین مالی برای تحصیل بیشترین بازده سهام شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار می باشد. بنابراین مدیران مالی شرکت ها می توانند از طریق انتخاب بهترین شیوه تأمین مالی بر بازده سهام سهامداران اثر بگذارند.
نكته مهم اين است كه تصميم گيري بهينه در خصوص ساختار مالي كدام است و شركت ها بايد از چه تركيبي در تامين مالي خود استفاده كنند. اگر شركت تمام منابع مورد نياز را از محل سرمايه فراهم كند، از مزاياي اهرم مالي بي بهره خواهد بود و اگر از بدهي در سطح بالايي استفاده كند، ريسك ورشكستگي خود را افزايش خواهد داد. در صورت استفاده از ساختارسرمايه بهينه ، هزينه سرمايه شركت حداقل و بازدهي حداكثر خواهد شد. براي پرداختن به اين مساله سوالات اساسي مطرح خواهد شد كه عبارتند از:
1. شركت در چه فعاليت هايي بايد سرمايه گذاري كند؟
2. مزايا، معايب، روش و آثار استفاده از بدهي و سرمايه در وضعيت رقابتي و ارزش شركت چيست؟
3. يك شركت در ساختار سرمايه تا چه اندازه از بدهي و تا چه اندازه از حقوق صاحبان سهام استفاده كند؟
منابع مالي مورد نياز را مي توان به طرق مختلف شناسايي و براي بنگاه هاي اقتصادي استفاده كرد. سوال اساسي اين است كه كداميك از منابع در مقاطع مختلف بايد انتخاب شوند و شركت ها چگونه اقدام به تامين منابع مالي نمايند تا بر سود شركت و بازده سهامداران حداكثر تاثير مثبت را بگذارند (خشنود، 1384، 5-4 ).
در اين فصل، شيوه هاي تامين مالي از طريق بدهي هاي عملياتي و مالي و همچنين معايب و محاسن برخي شيوه هاي ياد شده بيان مي گردد؛ سپس انواع بازده به اختصار تشريح مي شود. در ادامه نيز نظريات و تئوري هاي مربوط به تامين مالي و همچنين پيشينه تحقيق مطرح مي شود.

بازار بورس
بازار بورس اوراق بهادار نقش مهمی را در جذب سرمایه های اندک مردم و تأمین مالی شرکتها فراهم می آورد. از آنجا که این بازار در تخصیص منابع و سرمایه های ملی نقش سازنده ای دارد، بنابراین مطلوبیت آن در جهت توسعه اقتصادی جامعه خواهد بود. افراد سعی می کنند تا با کسب اطلاعات در شرکت های پذیرفته شده در بورس نسبت به خرید و یا فروش سهام اقدام کنند. بازارهای مالی و سرمایه ای نقدینگی بخش خصوصی را در قالب پس اندازهای کم و هدایت آن به درون بخش های تولیدی جذب مي کند و همچنین قادر است بر رشد تولید ناخالص ملی و مهار تورم تأثیرگذار باشد. رسالت بازار سرمایه به عنوان بخشی از بازار مالی در انتقال وجوه از عرضه کنندگان به متقاضیان می باشد. این بازار نقش واسطه ای را به عهده دارد که طرف عرضه وجوه، فرایندی به نام سرمایه گذاری را تکمیل می کند و در طرف تقاضای آن فرایندی به نام تأمین مالی را به راه می اندازد (باقری، 1388، 3).
در حال حاضر، بورس اوراق بهادار به عنوان تنها بازار سرمایه در ایران، نقش اساسی و مهمی در تأمین وجوه مورد نیاز شرکت ها و جذب سرمایه برای شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار ایفا می کند. از این رو جهت افزایش آگاهی و دانش سرمایه گذاران و علاقه مندان به سرمایه گذاری در بازار سرمایه، بررسی و تحقیقاتی پیرامون فعالیت های بورس اوراق بهادار و شرکت های پذیرفته شده در آن ضرورتی انکار ناپذیر می باشد

فهرست مطالب:
1-2 مقدمه
2-2 بازار بورس
3-2 دلايل عمده تامين مالي شركت ها
4-2 روش هاي تامين مالي
1-4-2 تامين مالي كوتاه مدت
2-4-2 تامين مالي بلند مدت
5-2 تأمین مالی ناشی از بدهی های عملیاتی
1-5-2 بدهی های عملیاتی قراردادی
1-1-5-2 اعتبارات تجاری (حساب پرداختنی تجاری)
1-1-1-5-2 هزینه اعتبارات تجاری
2-1-1-5-2 هزینه عدم استفاده از تخفیف
3-1-1-5-2 تأخیر در پرداخت
4-1-1-5-2 اعتبار تجاری به عنوان ابزاری برای تأمین مالی
2-1-5-2 اسناد پرداختني
3-1-5-2 ساير حساب ها و اسناد پرداختني
4-1-5-2 پیش دریافت از مشتریان
2-5-2 بدهی های عملیاتی برآوردی (ذخایر)
1-2-5-2 ذخیره هزینه های معوق
2-2-5-2 ذخیره مالیات
3-2-5-2 ذخیره مزایای پایان خدمت کارکنان
6-2 تامين مالي ناشي از بدهي هاي مالي
1-6-2 بدهي هاي مالي كوتاه مدت
1-1-6-2 اوراق تجاری (اوراق قراضه کوتاه مدت)
1-1-1-6-2 اوراق تجاری به عنوان یکی از ابزارهای تأمین مالی
2-1-6-2 وام های بانکی کوتاه مدت
3-1-6-2 وثیقه قرار دادن حساب های دریافتی
4-1-6-2 وثیقه قرار دادن موجودی کالا
2-6-2 بدهي هاي مالي ميان مدت و بلندمدت
1-2-6-2 وام هاي بانكي بلندمدت
2-2-6-2 وام هاي شركت هاي بيمه و ساير موسسات اعتباري
3-2-6-2 تامين مالي تجهيزات
4-2-6-2 بدهيهاي رهني
5-2-6-2 اوراق قرضه
1-5-2-6-2 انواع اوراق قرضه
6-2-6-2 مزايا و معايب تامين مالي از طريق بدهيهاي بلندمدت
7-2 تشريح بازده و انواع آن
1-7-2 بازده سهام
2-7-2 بازده مورد انتظار يك سهم
3-7-2 بازده ارزش ويژه يا حقوق صاحبان سهام
4-7-2 بازده دارايي
5-7-2 بازده سرمايه گذاري
8-2 نظرات و تئوري هاي تامين مالي
1-8-2 نظريه سنتي
2-8-2 نظريه مودیگلیانی و میلر
3-8-2 ماليات و نظريه مودیگلیانی و میلر
4-8-2 هزينه هاي ورشكستگي و نظريه مودیگلیانی و میلر
5-8-2 هزينه هاي نمايندگي
6-8-2 تئوري موازنه ايستا يا پايدار
7-8-2 نظريه عدم تقارن اطلاعات
8-8-2 تئوري سلسله مراتب گزينه هاي تامين مالي ( تئوري ترجيحي)
9-2 مروري مختصر بر مطالعات و تحقيقات
1-9-2 مروري مختصر بر مطالعات خارجي
2-9-2 مروري مختصر بر مطالعات داخلي
رفرنس درون متنی دارد
منابع دارد

دانلود فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.


برچسب ها : ,,,,,,,
تحقیق انگیزه پیشرفت
تحقیق-انگیزه-پیشرفت
تحقیق انگیزه پیشرفت
فرمت فایل دانلودی: .docx
فرمت فایل اصلی: doc
تعداد صفحات: 17
حجم فایل: 38 کیلوبایت
قیمت: 13900 تومان

توضیحات :
تحقیق با موضوع انگیزه پیشرفت، در قالب فایل Word و در 17 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن:
در قرن جدید با پیشرفت سطح رفاه بشر، شاید دیگر مسائلی مانند نیازهای زیستی نتواند محرک نیرومندی برای به جریان انداختن زندگی بشر باشد و حالتی از پوچی و بیهودگی در حال گسترش است. بنابراین اگر بتوانیم افراد جامعه را به سوی زندگی ای بهتر سوق دهیم، یعنی این نگرش که باید در تمام مراحل زندگی هدفی برای پیشرفت خود داشته باشیم و در واقع انگیزه پیشرفت ایجاد کنیم، مي‌توانیم بسیاری از مشکلات روانی را کاهش دهیم. این مسئله در روانشناسی مثبت نگر حتی به عنوان یک روش درمانی مورد توجه قرار گرفته است. بگونه ای که به فرد مي‌آموزند که در هر موقعیتی حتی وقایع ناگوار زندگی به دنبال فرصت‌های ایجاد شده باشد، نه این که در جریان افکار منفی خودکار خود گرفتار شود. در روانشناسی مثبت نگر، پیشرفت هدف نیست بلکه منظور اصلی ایجاد هدف در زندگی است (کورِی، ساتویندر و ادواردو ، 2010). البته این که فرد خود را گرفتار ملاک‌هاي رقابتی اجتماعی کند کار درستی نیست، پیشرفت باید با توجه به ملاک‌هاي فردی و برای تامین نیاز به شکوفایی فرد باشد و فرد باید بیاموزد که بیشتر بر مبنای انگیزه‌هاي درونی خود رفتار کند تا در صورت عدم موفقیت از مسیر پیش رفت باز نماند (کوهن، فریدریکسون، برون و کان وی ، 2009).
در مورد انگیزه پیشرفت تعریف‌هاي مختلفی ارائه شده است بنا به تعریف ویلدر (1989) این انگیزه عبارت است از میل و اشتیاق یا تلاش و کوششی که افراد برای رسیدن به هدفی یا تسلط بر امور، افراد یا اندیشه‌ها و دستیابی به یک معیار متعالی از خود نشان مي‌دهند. بر اساس تعریفی دیگر، انگیزه پیشرفت سائقی برای پیشی گرفتن از دیگران، دستیابی به پیشرفت با توجه به ملاک‌هاي مشخص و تلاش جهت کسب موفقیت است (روبینز ، 1993). همچنین، گیج و برلانیر (1992) انگیزه پیشرفت را به صورت یک میل یا علاقه به موفقیت کلی یا موفقیت در زمینه فعالیت خاص تعریف کرده اند. بسیاری از محققین عقیده دارند که انگیزه پیشرفت یکی از صفات شخصیتی نسبتا پایدار است که منشا بسیاری از رفتارهاست. افراد از نظر داشتن انگیزه پیشرفت با هم متفاوتند. برخی دارای انگیزه پیشرفت بالا هستند و برای به دست آوردن موفقیت و دستیابی به هدف‌هاي خود تلاش مي‌کنند و برخی دیگر انگیزه پیشرفت پایینی دارند (اتکینسون، 1966).
2-2-2- انواع انگیزه پیشرفت

فهرست مطالب:
مقدمه
انواع انگیزه پیشرفت
نظریه‌هاي انگیزش پیشرفت
الگوی هدف¬گرایی دویک در انگیزه پیشرفت در یادگیری
دیدگاه نظریه مثبت نگر
پیشایندهای انگیزه پیشرفت
پیامدهای انگیزه پیشرفت
پژوهش‌هاي صورت گرفته در داخل و خارج کشور
رفرنس درون متنی دارد
منابع و مآخذ

دانلود فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.


برچسب ها : ,,,,,,
تحقیق اُمید به زندگی
تحقیق-اُمید-به-زندگی
تحقیق اُمید به زندگی
فرمت فایل دانلودی: .docx
فرمت فایل اصلی: doc
تعداد صفحات: 38
حجم فایل: 48 کیلوبایت
قیمت: 13900 تومان

توضیحات:
تحقیق با موضوع اُمید به زندگی، در قالب فایل Word و در 38 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن:
یکی دیگر از جنبه های روان شناختی اُمید به زندگی می باشد که ارتباط نزدیکی با اضطراب اجتماعی و تصور بدنی دارد که هر چقدر اُمید در افراد پایین باشد به همان میزان اضطراب بیشتری را تحمل می کنند و از نظر شاخص تصور بدنی احساس کهتری بیشتری می کنند. از نظر اشنایدر (1995)، اُمید یک هیجان انفعالی نسیت که تنها که در لحظات تاریک زندگی پدیدار می شود بلکه فرآیندی شناختی است که افراد به وسیله آن، فعالانه اهداف خود را دنبال می کنند. ار نظر اشنایدر اُمیدواری فرآیندی است که طی آن افراد 1- اهداف خود را تعیین می کنند 2- راهکارهایی برای رسیدن به آن اهداف خلق می کنند 3-انگیزه لازم برای به اجرا در آوردن این راهکارها را ایجاد کرده و در طول مسیر حفظ می کنند. این سه مؤلفه به عنوان اهداف، تفکر گذرا و تفکر عامل (کار گزار) شناخته می شوند. اهداف، نقاط پایان رفتارهای هدفمند هستند (اشنایدر و همکاران، 1997). به عبارت دیگرتقریباً همه آنچه که یک فرد انجام می دهد به سمت دستیابی به یک هدف است. هدف شامل هر چیزی است که فرد مایل به دستیابی انجام و تجربه یا به خلق آن است (اشنایدر و همکاران، 2002).
علاوه بر این درنظریه اُمید، اهداف منبع اصلی هیجان هستند. هیجان مثبت ناشی از دستیابی به هدف یا تصور شدن نزدیک شدن به آن است، در حالی که هیجان منفی ناشی از شکست در دستیابی به هدف یا تصور دور شدن از آن است (اشنایدر، 2002 ). با توجه به پیوند بین دستیابی به هدف و عاطفه مثبت، ممکن است به نظر برسد که بهترین راهکار، تعیین اهداف آسان و کاملاً قابل دستیابیست. اما افراد دارای اُمید بالا معمولاً به دنبال اهدافی هستند که دارای میزانی از عدم قطعیت و سطح دشواری متوسط باشند (اشنایدر، 1994)، تفکر گذرا، توانایی ادراک شده ی فرد برای شناسایی و ایجاد مسیرهایی به سمت هدف است (اشنایدر، 1994). از آنجا که برخی طرح ها و نقشه ها ممکن است با شکست مواجه شوند، افراد دارای اُمید بالا، به منظور مقابله با موانع احتمالی، چندین گذرگاه را در نظر می گیرند. (اشنایدر و همکاران، 1996، ایرونیگ و همکاران، 1998). لازم به ذکر است که آثار سودمند اُمید ناشی از توانایی واقعی در ایجاد گذرگاه ها نیست بلکه ناشی از این ادراک است که چنین گذرگاه هایی در صورت لزوم می توانند تولید شوند (اشنایدر و همکاران، 1991).

فهرست مطالب:
اُمید به زندگی
ابعاد اُمید
پیشینه تحقیق
جمع بندی پیشینه ی داخلی و خارجی درباره اُمید به زندگی
رفرنس درون متنی دارد
منابع

دانلود فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.


برچسب ها : ,,,,,,
تحقیق پیشرفت تحصیلی دانش آموزان
تحقیق-پیشرفت-تحصیلی-دانش-آموزان
تحقیق پیشرفت تحصیلی دانش آموزان
فرمت فایل دانلودی: .doc
فرمت فایل اصلی: doc
تعداد صفحات: 64
حجم فایل: 303 کیلوبایت
قیمت: 13900 تومان

توضیحات:
تحقیق پیشرفت تحصیلی دانش آموزان، در قالب word و در 64 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن:
تربیت نیروی انسانی کارآمد از جمله وظایف اصلی دانشگاه ها محسوب می گردد. دانشجویان هر دانشگاه سرمایه های گرانقدر هر کشور به شمار می روند که توجه به تربیت آن ها از نظر علمی، پژوهشی و فرهنگی بسیار حائز اهمیت است و برنامه ریزی صحیح در آموزش و پرورش آنان از وظایف اصلی دانشگاه ها به حساب می آید. دانشگاه ها همه ساله دانشجویان جدید الورود را پذیرش و دانشجویانی را نیز فارغ التحصیل می نمایند که در این چرخه مستمر، توجه به کیفیت آموزشی از جایگاه ویژه ای برخوردار است ( رودباری، احمدی و عبادی فرد آذر، 1389).
از جمله مهم ترین نگرانی های استادان، مسئولان آموزش دانشگاه و خانواده های دانشجویان، پیشرفت تحصیلی و جلوگیری از افت تحصیلی دانشجویان است. نقطه مقابل پیشرفت تحصیلی، اُفت تحصیلی است که بر اساس مطالعات متعدد تاثیر بسزایی در سرنوشت فرد داشته و هم چنین هزینه گزافی به خانواده و جامعه تحمیل می کند. در ایران این امر از مهم ترین مشکلات کنونی نظام آموزشی است که هر ساله ده ها میلیارد ریال از بودجه کشور را هدر می دهد و نیروهای بالقوه و سرمایه های جامعه که همان نیروی انسانی است، بی ثمر می ماند.
در سال های اخیر، متخصصان تعلیم و تربیت و روانشناسان تربیتی پژوهش های قابل توجهی را در زمینه عملکرد تحصیلی و متغیرهای مرتبط با آن ها انجام داده اند. یادگیری فراگیران معمولاً به وسیله عملکرد تحصیلی آن ها مورد سنجش قرار می گیرد. عوامل متعددی عملکرد تحصیلی دانش آموزان را تحت تاثیر قرار می دهند. برخی از این عوامل موجب بهبود عملکرد تحصیلی و برخی دیگر باعث تضعیف عملکرد فراگیران می شوند ( سیف، 1392).
پیشرفت تحصیلی به توانایی آموخته شده یا اکتسابی فرد در موضوعات آموزشگاهی اطلاق می شود که به وسیله آزمون های فراگیری استاندارد شده یا آزمون های معلم ساخته اندازه گیری می شود ( نویدی،2004). به طور کلی این اصطلاح به معنای مقدار یادگیری آموزشگاهی فرد است، به طوری که بتوان آن ها را در مقوله کلی عوامل مربوط به تفاوت های فردی و عوامل مربوط به مدرسه و نظام آموزش و پرورش مورد مطالعه قرار داد ( سلیمان نژاد، سحران، 2002 ).

فهرست مطالب:
مقدمه
اهمیت پیشرفت تحصیلی
اهمیت پیش بینی پیشرفت تحصیلی از لحاظ کاربردی
اهمیت پیش بینی پیشرفت تحصیلی از نظر کارآیی نظام آموزشی
مبانی تجربی
تحقیقات انجام شده در داخل کشور
تحقیقات انجام شده در خارج از کشور
رفرنس درون متنی دارد
منابع

دانلود فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.


برچسب ها : ,,,,,,,
تحقیق عملکرد مالی
تحقیق-عملکرد-مالی
تحقیق عملکرد مالی
فرمت فایل دانلودی: .docx
فرمت فایل اصلی: doc
تعداد صفحات: 48
حجم فایل: 284 کیلوبایت
قیمت: 13000 تومان

توضیحات:
تحقیق با موضوع عملکرد مالی، در قالب word و در 48 صفحه، قابل ویرایش.

بخشی از متن:
در این بخش پس از تشریح مفهوم و ابعاد عملکرد چند نمونه از مدل های سنجش عملکرد ارائه میشود و در خصوص چگونگی طراحی سیستم ارزیابی عملکرد صحبت خواهد شد و در نهایت هم به تعریف و تشریح و نحوه سنجش آن خواهیم پرداخت .
متغیّر وابسته در این پژوهش عملکرد مالی است. عملکرد مالی یکی از مهم ترین سازه هاي مورد بحث در پژوهش هاي مدیریتی است و بدون شک مهمترین معیار سنجش موفقیت در شرکت هاي تجاري به حساب می آید. ولی به طور کلی در خصوص این که متغیرها و شاخص هاي عملکرد مالی کدامند، هنوز توافق نظر کاملی در بین صاحب نظران وجود ندارد. ارزیابی عملکرد شرکت با استفاده از نسبت های مالی یک ابزار قدرتمند سنتی برای تصمیم گیرندگان، از جمله تحلیلگران کسب و کار ، بستانکاران، سرمایه گذاران، و مدیران مالی می باشد,2013,P.3970) (Delen et al. تعاريف متفاوتي از عملكرد شده است كه عبارتند از:
*عملکرد مالی یک شرکت منعکس کننده دستیابی به اهداف اقتصادی آن شرکت می باشد,2014,P.2) (Gerschewski & Xiao. .
*عملكرد به عنوان شاخصي است كه ميزان دستيابي يك شركت به اهداف خود را مورد سنجش قرار مي دهند et al ,2012,P.3) .( Wagner
*عملکرد را می توان شاخصی برای اندازه گیری میزان دستیابی خوب و مــوثر یک اقدام به اهداف تعیین شده تعریف می شود که می تواند بوسیله کارایی و اثر بخشی سازمان در دستیابی به اهداف ، برآورد شود. عملکرد سازمانی تابع عملکرد منابع انسانی و تعامل آنها با منابع و امکانات و تکنولوژی موجود در سازمان می باشد (Ho,2008 ) .
*عملکرد به چگونگی دستیابی سازمان به اهداف بازار و مالی اشاره دارد (Bahri,2013,P.609) .
*عملکرد نتایج قابل اندازه گیری، تصمیمات و اقدامات سازمانی است که نشان دهنده میزان موفّقیّت در دستاوردهای کسب شده است Tangen,2004 ,P730)).
*عملکرد حدی است که یک شرکت نسبت به رقیب خود دارای دستاورد برتری است (حسینی و شیخی،1391،ص43) .
* عملكرد عبارت است از دستيابي يا فراتر رفتن از اهداف سازماني و اجتماعي و انجام مسئوليت هايي كه برعهده افراد گذاشته شده است (خردمند و فتاح ناظم،1389،ص165).
* عملکرد به چگونگی انجام وظایف ، فعالیت ها و نتایج حاصله از آنها اطلاق میشود (عالم تبریز و همکاران،1388) .
در ابتدا در دهه هشتاد ميلادي هدف مديريت عملكرد افزايش بهره وري سازماني قلمداد مي شد . تلفيق هدف هاي فرد و سازمان نقطه تأكيد مديران بود و تلاش مي شد كه از اين طريق اثربخشي بالائي حاصل شو د بر اساس نظر اگيونيس اهداف اساسي سيستم مديريت عملكرد را مي توان به اهداف استراتژيك؛
اجرايي؛ ارتباطي؛ توسعه اي؛ تعميرات و نگهداري سازماني و اهداف مستند سازي دسته بندي نمود
(نورالسنا و همکاران، 1391،ص3) .

فهرست مطالب:
تشريح مفهوم عملكرد
مدیریت عملکرد در سطح سازمانی
رویکردهای سنجش عملکرد
اهداف ارزیابی عملکرد
سطوح ارزیابی عملکرد
مدل های ارزیابی عملکرد سازمانی
ارزیابی عملکرد مالی
رویکردهای موجود پیرامون معیارهای عملکرد
مدل هاي ارزيابي عملكرد
واحدهای اندازه گيري عملكرد
دیدگاه های سنتی و نوین در ارزیابی عملکرد
ويژگي هاي نظام ارزيابي عملكرد كارآمد
شاخص های عملکرد
مفهوم عملكرد در بانك
مفهوم عملكرد در بیمه
جایگاه عملکردی صنعت بیمه طبق شاخص های جهانی
مدل های ارزیابی عملکرد در شرکت ها بیمه
پیشینه تحقیق
رفرنس درون متنی دارد
منابع

دانلود فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.


برچسب ها : ,,,,,,
پلان مجتمع مسکونی تک واحدی
پلان-مجتمع-مسکونی-تک-واحدی
پلان مجتمع مسکونی تک واحدی
فرمت فایل دانلودی: .rar
فرمت فایل اصلی: dwg
تعداد صفحات: 1
حجم فایل: 415 کیلوبایت
قیمت: 10000 تومان

توضیحات:
پلان مجتمع مسکونی تک واحدی.

این فایل در بر دارنده پلان مجتمع مسکونی تک واحدی به همراه جزییات میباشد نقشه به صورت کامل و دقیق و بر اساس استاندارد های نظام مهندسی طراحی شده است.

شامل:
پلان زیرزمین
پلان همکف
پلان تیپ طبقات
نمای شمالی
نمای جنوبی با جزییات کامل
تمامی پلان ها مبلمان به همراه ستون گذاریی آکس بندی و اندازه گذاری

دانلود فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.


برچسب ها : ,,,,,,,
پاورپوینت سدهای خاکی
پاورپوینت-سدهای-خاکی
پاورپوینت سدهای خاکی
فرمت فایل دانلودی: .ppt
فرمت فایل اصلی: ppt
تعداد صفحات: 137
حجم فایل: 7414 کیلوبایت
قیمت: 17000 تومان

توضیحات:
پاورپوینت سدهای خاکی، شامل 137 اسلاید توضیحات کامل سدهای خاکی به همراه مثال و عکس.

بخشی از متن فایل:
هدف اصلي احداث سد:
مهار آبها وهدايت آن به مناطقي كه كمبود آب دارند علل ديگر طراحي و
ساخت سد: آبياري زمين هاي مزروعي - تامين آب آشاميدني- توليد برق آبي
 -كنترل سيلابها -حفاظت خاك و ...
سد مي تواند از نوع مخزني ويا انحرافي باشد.
سد مخزني آبهاي موجود در فصلهاي پر آب را جهت فصلهاي كم آب ذخيره مي سازد
سد انحرافي تنها سطح آب را به اندازه كافي بالا مي آورد تا آب به مسيرهاي مورد نظر
هدايت گردد.

فهرست مطالب:
انواع سد
مشخصات يك محل مناسب براي سد
فاكتورهاي ديگر تعيين محل مناسب سد
طبقه بندي سدها
مقايسه سدهاي صلب و خاكريز
تاريخچه خرابيهاي سدهاي خاكي وسنگريزه اي
طبقه بندي علل خرابي 200 سد
پنج دسته اصلي خرابي ها
موارد طرح ايمن سد خاكي
سدهاي خاكي هيدروليكي
سدهاي سنگريز
سدهاي خاكي و سنگريز مدرن
انتخاب شكل سد خاكي
انواع معمولي سدهاي پاره سنگي
مقاطع تيپ سدهاي خاكي روي پي نفوذ ناپذير
گونه هاي مختلف از ديدگاه همگني بدنه سد
نوع ديافراگمي سدهاي خاكي
مقاطع تيپ سدهاي سنگريزه اي
مشخصات بهترين نوع خاك
نيازهاي اساسي طرح
مسائل مربوط به سدهاي خاكي
كنترل تراوش
كنترل پايداري سد
اجراي ساختمان سد
تراوش در سد هاي خاكي
شبكه جريان
رسم خط آزاد جريان آب ( خط تراوش )
تراوش از درون سدهاي خاكي
كاربرد صافي ها
اشكال مختلف خرابي در يك سد خاكريزه اي
لبريز شدن و ارتفاع آزاد
پايداري
محافظت شيب بالا دست
آب بندي لوله هاي عبور داده شده از بدنه سد
مكانيسم هاي خرابي سدهاي خاكريزه اي و روشهاي جلوگيري از آنها
Piping پديده
زهكش دودكشي
زهكشي در بدنه سد
زهكش لايه اي افقي
زهكش مايل
پنجه سنگي
انواع اصلي زهكشي بدنه در سدهاي خاكي
مغزه زهكشي وشكل ساده انواع زهكشها
شرايط صافي هاي و طراحي فيلتر
تعيين منحني دانه بندي مصالح فيلتر
روش كدگرن
تعيين ضخامت زهكش
بررسي مواد تشكيل دهندة زهكش
تعيين ضخامت زهكش
روشهاي كنترل تراوش
كنترل تراوش در فونداسيون و ديوارهاي جانبي سد
كنترل نشت از پی سد
دیوار آب بند
بازده كف پوش بالادست و پرده آب بند
حفاظت دامنه های سدهای خاکریز
حفاظت پایین بالادست
حفاظت دامنه بالادست
انواع سنگ چيني و عوامل مؤثر
سنگ چيني ماشيني يا سنگريزي
مزيت سنگ چيني دستي
بررسي دوام و علل آسيب پذيري لايه سنگ چيني
مطالعه تجربي و دوام سنگچين در چند سد
برآورد و محاسبه اوليه ابعاد سد خاكي
بر آورد تقريبي حجم خاك مصرف شده در واحد طول سد
پايداري سطوح شيبدار (شيرواني ها)
انواع مهم گسيختگي خاك در شيب ها
گسيختگي خاك
عوامل ايجاد نيروهاي مخرب
عوامل كاهش نيروهاي مقاوم
فشار آب حفره اي به يكي از اشكال زير بروز مي نمايد
روش محاسبه ضريب اطمينان

دانلود فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.


برچسب ها : ,,,,,,,,,,,,
پاورپوینت درباره معماری میدان حسن آباد (تهران)
پاورپوینت-درباره-معماری-میدان-حسن-آباد-(تهران)
پاورپوینت درباره معماری میدان حسن آباد (تهران)
فرمت فایل دانلودی: .pptx
فرمت فایل اصلی: pptx
تعداد صفحات: 11
حجم فایل: 1808 کیلوبایت
قیمت: 7000 تومان

توضیحات:
پاورپوینت درباره معماری میدان حسن آباد (تهران)، در 11 اسلاید.

بخشی از متن
میدان حسن آباد از ابنیه دوره پهلوی اول است. تا قبل از طرح توسعه تهران چهارراهی کوچک بود.
منطقه حسن آباد كه ناحيه شمال غرب آن روزهاي طهران به شمار مي آمد يكي از بزرگترين باغهاي شهر بود. اين باغ متعلق به ميرزا يوسف آشتياني بود كه استخر بزرگ آن محل كنوني سفارت ايتالياست. مستوفي الممالك قبل از گسترش يافتن طهران و خراب شدن حصار شاه طهماسبي آن به سال 1286ق بيشتر زمينهاي بيرون حصار تا بهجت آباد و از آنجا تا يوسف آباد ونك و اوين را خريداري كرد. پس از بزرگ شدن طهران باغ بزرگي ايجاد كرد و آن را به نام پسرش حسن، حسن آباد نامگذاري كرد. اين وجه تسميه حسن آباد است. پس از فوت ميرزا يوسف آشتياني ورثه اين ملك را تكه تكه كرده به مردم فروختند به صورتي كه پس از چندين سال اثري از اين باغ باقي نماند و محله مسكوني حسن آباد از دل آن زاده شد. به طوري كه در آمارگيري مستغلات دارالخلافه طهران به سال 1297 شمسي اين محله داراي 572 باب خانه، 866 مغازه،39 كاروانسرا،16 باغچه و 14 حمام بود. و در واقع از محله هاي بزرگ طهران به شمار مي آمد كه عده نفوس آن 12570 نفر سر شماري شده بود. معابر اين محله مانند ساير معابر طهران كم عرض و پيچ در پيچ بود. پس از تغيير سلطنت قاجار، رضا پهلوي به خيال خود مي خواست سريعاً از راه ميان بر، ايران را به تمدن برساند. يكي از اين فعاليتهاي سريع و ميان بر در طهران انجام شد. وي يكي از خشن ترين افسران خود يعني سرتيپ كريم آقا بوذرجمهر را براي اصلاح تهران به شهرداري برگمارد. وي مي بايست طهران قجري را به تهران پهلوي تبديل مي كرد.

فهرست مطالب:
وجه تسمیه
تاریخچه
معماری
تغییرات
خصوصیات یک فضای شهری
نقش میدان حسن اباد به عنوان یک فضای شهری
عمومیت
روابط و تعامل اجتماعی

دانلود فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.


برچسب ها : ,,,,,,,,,,,
پلان و برش انواع دیتیل های ساختمانی
پلان-و-برش-انواع-دیتیل-های-ساختمانی
پلان و برش انواع دیتیل های ساختمانی
فرمت فایل دانلودی: .rar
فرمت فایل اصلی: dwg
حجم فایل: 1621 کیلوبایت
قیمت: 15000 تومان

توضیحات:
شامل پلان و برش انواع جزییات ساختمانی به صورت دقیق و ترسیمی .

دیتیل های ساختمانی یکی از مهمترین بخش ها در ساختمان سازی و یادگیری اصول طراحی می باشد به این خاطر یکی از کاملترین مجموعه ای از دیتیل های ساختمانی به صورت یک فایل در نظر گرفتیم که شامل پلان و برش انواع دیتیل ساختمانی به صورت دقیق و ترسیمی می باشد.

دیتیل ها:
دیتیل سقف کاذب رابیتس
دیتیل لنگه در چوبی
دیتیل کف سازی بام
دیتیل عایق کاری دیوار سرویس
دیتیل آبرو بام
دیتیل اجرای دستشویی
دیتیل برش افقی درب
دیتیل دیوار آشپزخانه و اتاق خواب
دیتیل اتصال قاب در به کف
دیتیل نعل درگاه در دیوار 10 سانتی
دیتیل برش عمودی پله
دیتیل نمای پله در طرف نرده پله داخلی
دیتیل لب پله
دیتیل دست انداز پله
دیتیل عایق کاری دیوار بین دو سرویس
دیتیل انواع سقف و جان پناه
دیتیل کف سازی حیاط و آب رو وسط و....

دانلود فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.


برچسب ها : ,,,,,,,,,,,,,,,
پاورپوینت آب انبار
پاورپوینت-آب-انبار
پاورپوینت آب انبار
فرمت فایل دانلودی: .ppt
فرمت فایل اصلی: ppt
تعداد صفحات: 44
حجم فایل: 4357 کیلوبایت
قیمت: 12000 تومان

توضیحات:
پاورپوینت آب انبار، شامل 44 اسلاید توضیحات کامل آب انبار با مثال.

بخشی از متن
فرهنگ آب‌انبارسازى در محلات شهرى و در جوار مسيرهاى کاروان روى کشور به حدى در فرهنگ جامعه ايرانى رسوخ نموده که جايگاه و منزلتى خاص در فرهنگ وقف در کشورمان پيدا کرده است به گونه‌اى که هنوز هم در بعضى از مناطق ايران چون لارستان در جنوب فارس گروهى از مردم بخشى از اموال خود را وقف ساختن آب‌انبارها مى‌کنند هرچند که امروزه ديگر آب‌انبارها کاربرد زيادى نداشته و شبکه آبرسانى شهرى و همچنين تغيير مسير جاده‌هاى ترانزيتى خود عاملى براى اين کاهش ارزش کاربرى بوده‌اند؛ در دوره حاکميت اسلامى بر ايران آب‌انبار به‌عنوان يکى از بناهاى مهم شهرى در هر مرحله‌اى ساخته مى‌شد و يا گنبدهاى حجيم و بادگيرهاى بلند خود از فواصل بسيار دور در سيماى شهر قابل تشخيص بود.

فهرست مطالب:
تاریخچه آب انبار
آب‌انبار در ايران
دلايل وجودي آب‌انبار
عملكرد و اركان آب‌انبارها
انواع آب‌انبارها از نظر نوع عملكرد و اركان :
قسمت هاي مختلف یک آب انبار
نحوه اجرا و نوع مصالح
بررسی وضعیت اقلیمی
تهویه
آب انبارهای نایین
آب انبار یزد
اجزاء آب انبارها
پلان و برشى از آب‌انبارهاى دو راه‌پله‌اى و يک راه‌پله‌اي
سقف آب‌انبار
بادگير
آب انبار حاج کاظم
پلان آب انبار حاج کاظم
آب‌انبار بی بی جزیره قشم - هرمزگان
آب‌انبار شریعت - خراسان رضوی
آب‌انبار سنتی جزیره کیش - هرمزگان
آب انبار تالار سرو (سرور)
پلان و نقشه آب انبار تالار سرو (سرور) یزد
آب انبارهای لافت ( قشم )

دانلود فایل
پرداخت با کلیه کارتهای عضو شتاب امکان پذیر است.


برچسب ها : ,,,,,,,,,,,,,
تبلیغات

طرح اصلی Sony Xperia S اندروید 4

طرح اصلی Samsung Galaxy SIII با اندروید 4  طرح اصلی Samsung Galaxy Note II اندروید 4 – چهار هسته ای طرح اصلی Nokia Lumia 920 اندروید 4 تبلت 7 اینچی Wintouch q74 سیم کارت ساپورت
ليست صفحات
تعداد صفحات : 459